Abbott & Delaunay - Corbières Zobacz większe

Abbotts & Delaunay - Corbieres 2017

3017

Nowy produkt

Bardzo intensywny, prawie czarny kolor tego wytrawnego czerwonego wina. Kwiatowy nos przypominający fiołek wraz z delikatnymi białym pieprzem, czarną oliwką, nutami ziemnymi i tytoniem. Bogate i pełne na podniebieniu, o dobrym ciele i gładkich taninach. Na finiszu wyczuwalny smak dżemu z ciemnych owoców i nuty wypieków. Owoc trzech terroir prezentujących różnorodność Langwedocji: 65% ze wschodnich Corbières (nadmorskie winnice dają winogrona nadające mu świeżości i elegancji), 20% z Fitou (terroir położony bardziej na południu, tamtejsze grona oferują bogactwo aromatów) i 15% z Corbières Boutenac Cru (nadają winu głębi). Maceracja trwa 15 dni, zaś starzenie odbywa się w 40% w beczkach (20% z nich jest wykonanych z nowego dębu) i 60% w zbiornikach ze stali nierdzewnej.

Zamów jednorazowo 6 win Abbotts (takich samych lub mix) a wino Abbotts  Syrah dostaniesz gratis jako siódme! Oferta aktywna tylko w październiku!

Więcej szczegółów

64,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Abbotts & Delaunay
Abbotts & Delaunay

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaFrancja
RegionLangwedocja
SzczepSyrah
Objętość750ml
Zawartość alkoholu14,5%
Temperatura podawania16-18 °C

Abbotts & Delaunay

Laurent Delaunay jest winiarzem - pasjonatą, uznanym specjalistą w zakresie win langwedockich. Przekonany ogromnym potencjałem terytoriów Langwedocji, nabył Abbotts - winnicę utworzoną w 1996 roku w Marsylii, niedaleko Carcassonne w południowo-zachodniej Francji, przez młodą i utalentowaną australijską winiarz Neridę Abbott. Była ona oczarowana regionem i różnorodnością jego terytoriów, i niestrudzenie zabiegała o produkcję najlepszych win z apelacji Langwedocja-Roussillon. Dążenie do perfekcji i staranność to kluczowe terminy opisujące ducha tych dwóch wymagających i pełnych pasji winiarzy. Aby utrwalić tę filozofię, postanowiono nazwać najnowszą i całkowicie zaktualizowaną kolekcję imieniem obu: Abbotts & Delaunay.

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
pazdziernik-2021

Opinie

Napisz opinię

Abbotts & Delaunay - Corbieres 2017

Abbotts & Delaunay - Corbieres 2017

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Czerwone
  • Kraj pochodzenia: Francja
  • Zawartość alkoholu: 14,5%
  • Temperatura podawania: 17°C
  • Produkowane ze szczepu: Grenache, Syrah
  • Region: Langwedocja

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: