• -10%
Chateau MERMOZ 45'Parallele
Chateau MERMOZ 45'Parallele

Chateau Mermoz 2020 Bordeaux Superieur AC

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Francja
Region
Bordeaux
Szczep
Merlot
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
14%
Temperatura podawania
16-18 °C

59,99 zł

53,99 zł

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 50,99 zł

Opis

Chateau Mermoz 45 Parallele to francuskie czerwone wino wytrawne z Bordeaux. Wyjątkowy kupaż dwóch szczepów: merlot i cabernet sauvignon. Jednak dzięki przewadze merlota, wino ma piękny kolor i złagodzone taniny, oraz dużo owocowego smaku. Barwa ciemna, nieprzenikniona. Intensywny bukiet czerwonych i czarnych owoców, dominuja także ziemiste, kiszonkowe aromaty. W ustach delikatne, jedwabiste, ale i wyraziste.

Historia winnicy związana jest z pierwszymi udanymi lotami przez Atlantyk francuskich pilotów, którzy startowali z sąsiednio położonego pasa lotniczego, z północnego 45-go równoleżnika. W trakcie podróży stwierdzali, że wiele miejsc na świecie o tej długości geograficznej dysponuje świetnymi winnicami. Ponadto jeden z pilotów tamtych czasów o nazwisku Mermoz zabierał w wyprawy lokalne wino rozsławiając w świecie. To na jego cześć winnice i zamek zlokalizowane w miejscu pionierskiego punktu lotniczego w Bordeaux nazwano Chateau Mermoz.

Rocznik 2015 zdobył złoty medal na Concours International de Lyon 2017 "Medaille d' Or"

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

CGM Vins

Maison C.G.M. VINS został stworzony przez Jérôme i Stéphane COUREAU i współpracowników. Oferują szeroki wybór win pochodzących ze wszystkich najlepszych regionów Bordeaux.

W 1997r. Maison CGM VINS został stworzony przez Jérôme & Stéphane COUREAU i ich współpracowników. CGM Vins oferuje szeroki wybór win pochodzących ze wszystkich najlepszych regionów Bordeaux - od małych zamków indywidualnych plantatorów po Grands Grus Classés. CGM VINS specjalizuje się w dystrybucji win Bordeaux.

Ocena

1 - ilość opinii

Fajne
Fajne, niedrogie bordeaux. Dobry stosunek jakości do ceny.
Dodano przez Maria w dniu 2022-07-12

Inni klienci kupili również