Abbotts&Delaunay - Grenache Rosé

Abbotts & Delaunay - Grenache Rose 2022

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Francja
Region
Langwedocja
Szczep
Grenache
Objętość
750ml
Kolor
Różowe
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
10-12 °C

56,99 zł

Opis

Przyjemne, owocowe francuskie wino różowe z aromatami malin, truskawek i brzoskwiń. Świeże, orzeźwiające i zrównoważone, dobre jako aperitif lub jako dodatek do makaronów, dań wegetariańskich i potraw grillowanych.

Winogrona odmiany grenache, z których utworzono wino, pochodzą z dwóch terroir w sercu Langwedocji: równiny Hérault, która nadaje bogactwa i krągłości oraz z Aude – im zawdzięcza charakter i świeżość. Fermentowało w kadziach ze stali nierdzewnej. Wino delikatnie wytrawne.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Abbotts & Delaunay

Intrygujący projekt z Langwedocji na południu Francji w którym enologiem jest Laurent Delaunay – rodowity Burgundczyk. Sławę winnicy przyniósł Cumulo Nimbus 2014, który otrzymał od Decantera tytuł najlepszego wina z regionu i znalazł się w 50 najlepszych winach świata!

Winnica

Abbotts Delaunay znajduje się w samym sercu Langwedocji, u podnóża Pirenejów oraz w bliskiej odległości do basenu morza śródziemnego. Stworzone i zarządzane przez małżeństwo Catherine i Laurent Delaunay przedsiębiorstwo prowadzi kilkanaście winnic o łącznej powierzchni 150ha, w tym wina Badet Clement oraz prezentowana w statystykach* posiadłość Métairie d’Alon. Wina od Abbotts & Delaunay cieszą się międzynarodowym uznaniem potwierdzanym przez liczne medale np. dla win Le PalajoAlto Stratus 

Szczepy

W ramach Abbotts & Delaunay produkowanych jest wiele szczepów, przede wszystkim Pinot Noir i Chardonnay. Wszystkie uprawy są organiczne oraz zbierane ręcznie. 

Historia

Laurent reprezentuje już piąte pokolenie winiarzy, swoje doświadczenie budował poprzez studia enologiczne i uprawy winorośli w Beaune i Dijon oraz praktyki w Kalifornii. Pomimo burgundzkich korzeni (środkowa Francja) małżeństwo zdecydowało się na zakup upraw w 1995r. na południu, w Langwedocji, które prowadzą z sukcesem do dnia dzisiejszego.

Klimat / Gleba

Winnica Abbotts & Delaunay jest pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego. Jest to jeden z najgorętszych i najbardziej  suchych regionów we Francji. Podłoże to w znaczącej mierze kreda, skały wapienne oraz gleby aluwialne. Region Langwedocji z ponad 300,000 ha upraw jednym z największych regionów w winiarskich na świecie. 

Poznaj filozofię producenta

Przyznane wyróżnienia:
pazdziernik-2021

Wyróżnienia:

manufacturer-prize

Ocena

1 - ilość opinii

Fajne
Fajny producent, na którym można polegać. Wino nieskomplikowane, w nosie maliny, truskawki. Nie zawiedzie!
Dodano przez Maria w dniu 2022-07-12

Inni klienci kupili również