Edouard Delaunay - Bourgogne Cote-d'or Chardonnay 2019

Edouard Delaunay - Bourgogne Cote-d'or Chardonnay 2019

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Francja
Region
Burgundia
Szczep
Chardonnay
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
13,5%
Temperatura podawania
10-12 °C

134,99 zł

Opis

Wino to ma piękny złocistożółty kolor. Nos jest bardzo świeży, przewiewny, z dominującymi aromatami brzoskwini, cytryny i werbeny. W ustach odkrywamy solankową nutę oraz doznania krągłości i świeżości o zaskakującej złożoności zakończonej subtelnym drzewnym akcentem przywodzącym na myśl orzech laskowy. 

Wino to łączy w sobie wszystkie cechy pięknych białych Burgundów z Côte de Beaune.

Winifikacja: zbierane ręcznie winogrona są natychmiast sortowane i prasowane. Moszcz jest osadzony w kadziach, a następnie winifikowany w całości w dębowych beczkach (15% nowych beczek) w niskiej temperaturze przez 1 do 3 miesięcy. Następujące po tym starzenie trwa około 12 miesięcy.

Idealny dodatek do owoców morza, ryb oraz drobiu.

Nagrody:

- IWC 2019: 90/100.
- JAMES SUCKLING: 88/100.
- Concours des Grands Vins (Mâcon): srebrny medal
- Confrérie des Chevaliers du Tastevin: Tasteviné.

CHWILOWY BRAK W MAGAZYNIE.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

O producencie

manufacturer-picture

Edouard Delaunay

Rodzina Delaunay pochodzi z zachodniej Francji, a jej historia wydaje się być od dawna związana z winem.

Edouard Delaunay, przedsiębiorca z temperamentem i wizją, w 1893 roku założył winnicę i rozpoczął pisanie historii rodziny w krajobrazie Burgundii.

Ale to przede wszystkim Jean Delaunay, syn założyciela Edouarda, który od lat dwudziestych XX wieku wraz ze swoim bratem Marcelem nadawał bajeczną aurę i rozmach rodzinnemu biznesowi.
Człowiek niespożytej energii, niestrudzony podróżnik, optymista i ciekawy wszystkiego, rozwijał biznes na całym świecie, od Europy po Amerykę Północną i Południową, od kolonii Afryki po Daleki Wschód i Orient, a także we Francji, gdzie wina zdobiły stoły najznakomitszych brasserie i dużych instytucji oraz znajdowały swoje miejsce w prestiżowych restauracjach.

1989: Laurent Delaunay, piąte pokolenie, dołącza do swojego ojca w rodzinnej firmie.

Niestety na początku lat 90., prawie sto lat po powstaniu, dom musiał zostać sprzedany i powoli popadł w zapomnienie.

Catherine i Laurent Delaunay małżeństwo enologów na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku rozpoczyna działalność w Langwedocji i z sukcesem rozwijają kilka marek i domen.

25 lat później w 2017 r Laurent Delaunay wraca w rodzinne strony i odkupuje posiadłość, aby przywrócić mu miejsce, na które zasługuje.

Laurent Delaunaya, prawnuk założyciela, konsekwentnie stara się odzyskać swoje miejsce w wewnętrznym kręgu wielkich domów Burgundii poprzez drobiazgową i precyzyjną winifikację oraz leżakowanie zgodnie z najlepszymi wzorcami Burgundii.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również