Domaine Jean Dauvissat Pere&Fils Chablis 2017

Domaine Jean Dauvissat Pere&Fils - Chablis 2021

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Francja
Region
Burgundia
Szczep
Chardonnay
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12,5%
Temperatura podawania
10-12 °C

131,99 zł

Opis

BRAK W MAGAZYNIE

Chablis, to najdalej wysunięta na północ apelacja regionu Burgundia. To również nazwa wina, produkowanego w 100% ze szczepu chardonnay, lokalnie zwanym beaunois. Ze względu na semikontynentalny klimat wina te mają wysoką, ostrą kwasowość i świeży, cytrusowy profil.

Domaine Jean Dauvissat Pere&Fils Chablis winifikowane było w zbiornikach ze stali nierdzewnej.

W nosie wino jest świeże, z nutami cytrusów i gruszki. Na podniebieniu kwiatowe z długotrwałym aromatem. Wino wytrawne z wielką finezją i osobowością.

Doskonałe do sałatek, owoców morza i drobiu.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Domaine Jean Dauvissat Pere&Fils

Winnica licząca aż 53 parcele, obejmująca 22 hektary uprawy winorośli w 7 gminach. Ta bardzo rozdrobniona uprawa pozwala uzyskać wina, które są  reprezentatywne dla całej apelacji Chablis, a w szczególności pokazać atuty wiążące ze specyfiką dwóch brzegów doliny Serein.

Niech terroir się wyrazi i zachowa w winie... To jest myśl, która kieruje wszystkimi naszymi działaniami w winnicy i w winiarni, od pierwszego cięcia sekatorem aż do butelkowania. W winnicy interweniujemy tylko po to, aby pomóc winorośli wyprodukować to, co potrafi najlepiej.

Mając to na uwadze, będziemy szukać rozsądnych plonów poprzez odpowiednie przycinanie, bardzo ostrożne usuwanie pączków i nawożenie organiczne, zgodnie ze ścisłymi potrzebami winorośli.

Ponieważ nie widzimy tu alternatywy, zmierzamy w kierunku ekologicznych metod uprawy winorośli. Od 2011 r. nie stosowano żadnych środków chwastobójczych ani insektycydów. Od 2018 r. stosujemy również praktyki biodynamiczne, aby pomóc naszym winoroślom i glebom w rozkwicie.

Dwa lata pracy, pasja, cierpliwość... Co najmniej dwa lata zajęła naszemu winu droga do Państwa kieliszka. Chłodne dni przycinania, wielogodzinna pielęgnacja winorośli i win, długie wieczory przy zbiorach, deszczowe poranki...

Tyle wspomnień skoncentrowanych w naszych butelkach. Resztę tej historii musisz napisać podczas posiłków, aperitifów lub prostej degustacji.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również