Nowy Chablis 1er Cru Vaillons Vendange 2018 Zobacz większe

Chablis Premier Cru Vaillons Vendange 2018

Nowy produkt

Wyjątkowy rocznik!! Dojrzałość, bogactwo, hojność. 2018 rocznik miał idealne warunki klimatyczne co zaowocowało zdrowymi winogronami o rzadkiej dojrzałości. Zbiory rozpoczęły się 5 września . Fermentację przeprowadzono w temperaturze 20°C przez około 10 dni.

Po fermentacji malolaktycznej nastąpiło długie dojrzewanie. Konieczna była filtracja, aby uzyskać klarowność i stabilne wino. To wino nie zostało poddane działaniu zimna, aby zachować aromat i świeżość. Zostało zabutelkowane (6 730 butelek) 1 kwietnia 2020 r. po około 19 miesiącach od zbiorów.

Elegancki nos wyraża się zapachami owoców i przypraw. Zapach jest szczery, czysty.

Wino mineralne, owocowe i zrównoważone. Długi finisz.

Polecane do dań z drobiu podawanym z sosem, oraz do łososia na parze.

Najlepiej podawać schłodzone do 12°C.

Nagrody 92 punkty: Entuzjasta wina, Best of Year 2020

Więcej szczegółów

159,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Domaine Jean Dauvissat Pere&Fils
Domaine Jean Dauvissat Pere&Fils

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaFrancja
RegionBurgundia
SzczepChardonnay
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Domaine Jean Dauvissat Pere&Fils

Nasza winnica, licząca nie mniej niż 53 parcele, obejmuje 22 hektary uprawy winorośli w 7 gminach. Ta bardzo rozdrobniona dystrybucja pozwala nam uzyskać wina, które są dobrze reprezentatywne dla całej apelacji Chablis, a w szczególności czerpać korzyści ze specyfiki dwóch brzegów doliny Serein.

Niech terroir się wyrazi i zachowa w winie... To jest myśl, która kieruje wszystkimi naszymi działaniami w winnicy i w winiarni, od pierwszego cięcia sekatorem aż do butelkowania. W winnicy interweniujemy tylko po to, aby pomóc winorośli wyprodukować to, co potrafi najlepiej.

Mając to na uwadze, będziemy szukać rozsądnych plonów poprzez odpowiednie przycinanie, bardzo ostrożne usuwanie pączków i nawożenie organiczne, zgodnie ze ścisłymi potrzebami winorośli.

Ponieważ nie widzimy tu alternatywy, zmierzamy w kierunku ekologicznych metod uprawy winorośli. Od 2011 r. nie stosowano żadnych środków chwastobójczych ani insektycydów. Od 2018 r. stosujemy również praktyki biodynamiczne, aby pomóc naszym winoroślom i glebom w rozkwicie.

Dwa lata pracy, pasja, cierpliwość... Co najmniej dwa lata zajęła naszemu winu droga do Państwa kieliszka. Chłodne dni przycinania, wielogodzinna pielęgnacja winorośli i win, długie wieczory przy zbiorach, deszczowe poranki...

Tyle wspomnień skoncentrowanych w naszych butelkach. Resztę tej historii musisz napisać podczas posiłków, aperitifów lub prostej degustacji.

Opinie

Napisz opinię

Chablis Premier Cru Vaillons Vendange 2018

Chablis Premier Cru Vaillons Vendange 2018

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Francja
  • Zawartość alkoholu: 13,5%
  • Temperatura podawania: 10-12 °C
  • Produkowane ze szczepu: Chardonnay
  • Region: Burgundia

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: