Ivan Buhac - Graševina Zobacz większe

Ivan Buhac - Grasevina 2020

44518

Nowy produkt

Białe wytrawne wino z Chorwacji. Produkowane w regionie Slawonia z odmiany grasevina, popularnej w całej Mitteleuropie, znanej też jako riesling włoski.

Cytrusy, owoce uderzają świeżością. Pierwsze skojarzenie w ciemno to Marlborough z Nowej Zelandii, a tu bliska sercu Chorwacja! Mało alkoholu, lekkie szczypawki na języku, mineralne i dosyć kwasowe w smaku. Nie jest to jednak wino cienkie, graševina ma swoją strukturę i koncentrację, będzie znakomita na tarasowe przemyślenia

Więcej szczegółów

41,49 zł brutto

payments-logos
Producent
Ivan Buhac
Ivan Buhac

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaChorwacja
RegionSlawonia
SzczepGrasevina
Objętość750ml
Zawartość alkoholu11,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Ivan Buhac winiarnia

Ivan Buhac

Winnica

Ivan Buhac (Vino Buhac) to rodzinna winiarnia umiejscowiona w historycznej Sławonii (wschód Chorwacji, przy granicy z Serbią), gdzie Sawa i Drawa spotykają się z Dunajem. W produkcji wina białego (głównie Graseviny), głównym celem jest wytwarzanie świeżego wina o mocnym aromacie owoców. Z kolei przy czerwonych (dominuje Merlot) ambicje i stylistyka idą w stronę uzyskania bogatych, potężnych struktur o silnym zabarwieniu i dojrzałych aromatach. 

Szczepy

Ponad 60% upraw, z których powstaje rocznie ponad 200 tys. butelek dedykowane jest typowo chorwackiemu szczepowi Graševina. Pozostałe nasadzenia to międzynarodowe szczepy, przede wszystkim Merlot, który zajmuje 20% oraz Riesling, Chardonnay, Traminac oraz Cabernet Sauvignon. 

Historia

Rodzina Buhac to rodzina uchodźców wojny Bałkańskiej, która do Iloka przeprowadziła się w 1998r., będąc trzecią oficjalnie zarejestrowaną winnicą w regionie. Od 2007r. winnicą zarządza syn Ivana, Domagoj. Winnica rozpoczynała działalność od 2ha. Dzisiaj wina Buhac (szczególnie Grasevina) znajduje uznanie na całym świecie - rocznik 2020 wyprzedał się w 3 tygodnie od wprowadzenia do oferty!

Klimat / Gleba

Winnica Buhac, znajduje się pod wpływem umiarkowanego klimatu śródziemnomorskiego (gorące i suche lata oraz łagodne i deszczowe zimy). Uprawy oparty są o gleby brunatne a tarasy znajdują się na wysokości ok. 260 m n.p.m. i są to najwyżej położone parcele w Iloku. 

Opinie

Oceń 
2020-12-05

radość picia

na granicy wytrawności, bezpretensjonalne i smaczne

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Ivan Buhac - Grasevina 2020

  Ivan Buhac - Grasevina 2020

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Lekko wytrawne
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Chorwacja
  • Zawartość alkoholu: 11,5%
  • Temperatura podawania: 8-10°C
  • Produkowane ze szczepu: Grasevina
  • Region: Slawonia

  Produkty powiązane

  11 innych produktów w tej samej kategorii: