Ivan Buhac - Traminac 2021

Ivan Buhac - Traminac 2021

Ocena:
Smak
Półsłodkie
Kraj pochodzenia
Chorwacja
Region
Slawonia
Szczep
Traminer
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
13%
Temperatura podawania
8-10 °C

65,99 zł

Opis

Białe, półsłodkie wino chorwackie, ze szczepu traminer.

W nosie aromaty dojrzałych jabłek, owoców tropikalnych, miodu i orzechów. Na podniebieniu delikatna słodycz, bardzo dobrze zbalansowana ze świeżą kwasowością.

Na ustach słodkie i eleganckie, wyczuwalna przyjemna kwasowość z pikantnym finiszem.

Doskonale komponuje się z potrawami z kuchni azjatyckiej i pikantnymi daniami.

Wino w ocenie specjalistów:
"Traminer w klasycznym, półsłodkim (choć całkiem świeżym) stylu, z nutami szarlotki, wanilii i pikantnych przypraw, choć mniej oleisty i likierowy niż interpretacje z Alzacji. Bardzo pijalny, co uczyni zeń idealnego partnera pasztetów, wędlin i serów ".
Wojciech Bońkowski, winicjatywa.pl

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Ivan Buhac

Winnica

Buhac (Vino Buhac) to rodzinna winiarnia zlokalizowana w Iloku w historycznej Sławonii (wschód Chorwacji, przy granicy z Serbią), gdzie Sawa i Drawa spotykają się z Dunajem. Dominuje wino białe (głównie Graseviny), a głównym celem Rodziny Buhac jest wytwarzanie świeżego wina o mocnym aromacie owoców. Z kolei przy czerwonych (dominuje Merlot) ambicje i stylistyka idą w stronę uzyskania bogatych, potężnych struktur o silnym zabarwieniu i dojrzałych aromatach. 

Szczepy

Ponad 60% upraw, z których powstaje rocznie ponad 200 tys. butelek dedykowane jest typowo chorwackiemu szczepowi Graševina. Pozostałe nasadzenia to międzynarodowe szczepy, przede wszystkim Merlot, który zajmuje 20% oraz Riesling, Chardonnay, Traminac oraz Cabernet Sauvignon. 

Historia

Rodzina Buhac to rodzina uchodźców wojny Bałkańskiej, która do Iloka przeprowadziła się w 1998r., będąc trzecią oficjalnie zarejestrowaną winnicą w regionie. Od 2007r. winnicą zarządza syn Ivana, Domagoj. Winnica rozpoczynała działalność od 2ha. Dzisiaj wina Buhac (szczególnie Grasevina) znajduje uznanie na całym świecie - rocznik 2020 wyprzedał się w 3 tygodnie od wprowadzenia do oferty!

Klimat / Gleba

Winnica Buhac, znajduje się pod wpływem umiarkowanego klimatu śródziemnomorskiego (gorące i suche lata oraz łagodne i deszczowe zimy). Uprawy oparty są o gleby brunatne a tarasy znajdują się na wysokości ok. 260 m n.p.m. i są to najwyżej położone parcele w Iloku. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również