Ivan Buhac - Sauvignon 2022

Ivan Buhac - Sauvignon 2022

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Chorwacja
Region
Slawonia
Szczep
Sauvignon Blanc
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
12%
Temperatura podawania
8-10 °C

59,99 zł

Opis

Klasyczne Sauvignon o jasnozielonożółtej barwie pochodzące z Chorwacji. Fermentacja na zimno, w wyniku czego powstało niezwykle czyste i świeże wino o prostej strukturze. 

Bardzo aromatyczne, w nosie owocowo – kwiatowe. Wyczuwalne aromaty owoców cytrusowych oraz czarnego bzu. Na podniebieniu lekkie i orzeźwiające. 

Najlepiej podawać do ryb, owoców morza i dań wegetariańskich. 

Wino w ocenie specjalistów:
"Klasyczne środkowoeuropejskie sauvignon, mniej kwasowe niż Loara, dobrze gęste, wytrawne, pikantne, ziołowe (pokrzywa). Idealny balans. Bardzo dobre, a w swojej cenie 59,99 zł wręcz świetne. ".
Wojciech Bońkowski, winicjatywa.pl

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Ivan Buhac

Winnica

Buhac (Vino Buhac) to rodzinna winiarnia zlokalizowana w Iloku w historycznej Sławonii (wschód Chorwacji, przy granicy z Serbią), gdzie Sawa i Drawa spotykają się z Dunajem. Dominuje wino białe (głównie Graseviny), a głównym celem Rodziny Buhac jest wytwarzanie świeżego wina o mocnym aromacie owoców. Z kolei przy czerwonych (dominuje Merlot) ambicje i stylistyka idą w stronę uzyskania bogatych, potężnych struktur o silnym zabarwieniu i dojrzałych aromatach. 

Szczepy

Ponad 60% upraw, z których powstaje rocznie ponad 200 tys. butelek dedykowane jest typowo chorwackiemu szczepowi Graševina. Pozostałe nasadzenia to międzynarodowe szczepy, przede wszystkim Merlot, który zajmuje 20% oraz Riesling, Chardonnay, Traminac oraz Cabernet Sauvignon. 

Historia

Rodzina Buhac to rodzina uchodźców wojny Bałkańskiej, która do Iloka przeprowadziła się w 1998r., będąc trzecią oficjalnie zarejestrowaną winnicą w regionie. Od 2007r. winnicą zarządza syn Ivana, Domagoj. Winnica rozpoczynała działalność od 2ha. Dzisiaj wina Buhac (szczególnie Grasevina) znajduje uznanie na całym świecie - rocznik 2020 wyprzedał się w 3 tygodnie od wprowadzenia do oferty!

Klimat / Gleba

Winnica Buhac, znajduje się pod wpływem umiarkowanego klimatu śródziemnomorskiego (gorące i suche lata oraz łagodne i deszczowe zimy). Uprawy oparty są o gleby brunatne a tarasy znajdują się na wysokości ok. 260 m n.p.m. i są to najwyżej położone parcele w Iloku. 

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również