Bura - Mrgudic Plavac Mali Sivi 2019 BIO
Bura - Mrgudic Plavac Mali Sivi 2019 BIO
Bura - Mrgudic Plavac Mali Sivi 2019 BIO
Bura - Mrgudic Plavac Mali Sivi 2019 BIO

Bura - Mrgudic Plavac Mali Sivi 2022 BIO

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Chorwacja
Region
Dalmacja
Szczep
Plavac
Objętość
750ml
Kolor
Różowe
Zawartość alkoholu
13,5%
Temperatura podawania
14-16 °C

76,99 zł

Opis

Pomarańczowa mutacja znajomej czerwonej odmiany winogron. Winogrona Plavac mali sivi są wynikiem spontanicznych mutacji standardowych winogron genotypu Plavac mali. Kiście winogron są szare i dają pełne wino o wyraźnych owocowych aromatach. W ciągu ostatnich 3 lat rodzina Bura wydzieliła niewielką działkę tej niedawno odkrytej mutacji. To pierwsze na świecie zrównoważone winnice tej odmiany. Uprawiane ekologicznie i zbierane ręcznie.

Plavac Sivi był macerowany w otwartych kadziach przez 10 dni w kontrolowanej temperaturze max 20°C. Stąd przepiękny kolor zbliżony do koloru pomarańczowej krewetki.

Po odciśnięciu  moszczu, wino fermentowało na naturalnych drożdżach przez okres miesiąca. Następnie dojrzewało w używanych beczkach ze slawońskiego dębu i w butelce.

Wino pochodzi z upraw organicznych,

Wszystko w tym winie jest ekscytujące i wyjątkowe!

Intensywny kolor różowo-pomarańczowego złota - krystalicznie czysty. Intensywny zapach dojrzałych moreli, żółtych śliwek i żółtych róż. Na podniebieniu świeżość zrównoważona ciałem i mocą. Wyczuć można dojrzały egzotyczny rabarbar, morele, białą wiśnię i zioła śródziemnomorskie.

Biorąc pod uwagę taniny pochodzące z kontaktu ze skórką, wino to jest bardzo wszechstronne i można je spożywać z szeroką gamą produktów spożywczych. Spróbuj z aromatycznymi serami, pieczoną rybą lub skorupiakami.

Również będzie wybornie smakowało do picia solo.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Bura-Mrgudić

Nasz chorwacki typ z południa kraju. Półwysep Peljesac i wszystko czego możemy oczekiwać z regionu o charakterze wyspiarskim z endemicznymi odmianami.

Znajduje się w miejscowości Potomje na Półwyspie Peljesac. To południowa Dalmacja, w regionie administrowanym przez znany i lubiany Dubrownik. W krajobraz popularnej destynacji wakacyjnej wpisane są wapienne góry, piniowe lasy, błękit Adriatyku i czasem stromo położone winnice. Klimat śródziemnomorski, skalista ziemia bogata w minerały, zwłaszcza potas. Średnio 2650 godzin nasłonecznienia w ciągu roku...

To mała ojczyzna znakomitych win czerwonych ze szczepu plavac mali, zwłaszcza ze sławnej apelacji Dingac. Ich twórcą jest Niko Bura, autorytet nie tylko na półwyspie, ale na skalę kraju. Jego rodzinna winiarnia tworzy wina od pięciu pokoleń, z tradycją sięgającą 1860 roku. Winiarnia Bura – Mrgudic produkuje wina ekologiczne.

Plavac Mali oraz Rukatac to nasze typy win idealnych do grilla. To pierwsze sprawdzi się świetnie z grillowanymi mięsami, natomiast to drugie będzie znakomitym połączeniem do ryby.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również