Bura Benmosche Family Zinfandel 2016 BIO
Bura Benmosche Family Zinfandel 2016 BIO

Bura - Benmosche Family Zinfandel 2016, 2018 BIO

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Chorwacja
Region
Dalmacja
Szczep
Zinfandel
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
14,5%
Temperatura podawania
14-16 °C

175,99 zł

Opis

Robert Benmosche to amerykański inwestor, który pod urokiem plavaca postanowił robić wina w wybitnych siedliskach Półwyspu Peljesac we współpracy z rodziną Bura. A że zinfandel, ukochane dziecko kalifornijskich winnic, ma wspólny rodowód z włoskim primitivo i dalmackim crljeniakiem kasteljanskim to nie zaskakuje jego obecność w Chorwacji. Nasadzenia pochodzą z 2006 roku, wino dojrzewało w beczkach dwanaście, a w butelkach osiemnaście miesięcy.

Wino zostało wyprodukowane ze szczepów: 85% zinfandel, 10% merlot, 5% cabernet sauvigon.

Intensywna, ciemna barwa i bukiet pełen bardzo dojrzałych, czarnych owoców. Przy tym korzenność cynamonu i wanilii, ciepły i gładki dotyk na podniebieniu. Słońce Dalmacji.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Bura-Mrgudić

Nasz chorwacki typ z południa kraju. Półwysep Peljesac i wszystko czego możemy oczekiwać z regionu o charakterze wyspiarskim z endemicznymi odmianami.

Winnica
Siedziba producenta znajduje się w miejscowości Potomje na Półwyspie Peljesac. To południowa Dalmacja, w regionie administrowanym przez znany i lubiany Dubrownik. W krajobraz popularnej destynacji wakacyjnej wpisane są wapienne góry, piniowe lasy, błękit Adriatyku i czasem stromo położone winnice.

Historia
Winnica Bura jest wynikiem wytrwałości, tradycji i kreatywności rodziny Bura w produkcji win gatunkowych. Rodzina Bura zajmuje się winnicą od 5 pokoleń i uprawia winnice na półwyspie Pelješac, na południu Dalmacji w Chorwacji.

To mała ojczyzna znakomitych win czerwonych ze szczepu plavac mali, zwłaszcza ze sławnej apelacji Dingac. Ich twórcą jest Niko Bura, autorytet nie tylko na półwyspie, ale na skalę kraju. Jego rodzinna winiarnia tworzy wina od pięciu pokoleń, z tradycją sięgającą 1860 roku. Winiarnia Bura – Mrgudic produkuje wina ekologiczne.


Plavac Mali oraz Rukatac to nasze typy win idealnych do grilla. To pierwsze sprawdzi się świetnie z grillowanymi mięsami, natomiast to drugie będzie znakomitym połączeniem do ryby.

Szczepy
Plavac mali, zifandel, merlot, cabernet sauvignon, rukatac.

Klimat / Gleba
Winnice Bura położone są na żwirowych tarasach, bogatych w minerały, zwłaszcza potas. Bogactwo potasu jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem wpływającym na jakość winogron i wina Dingač. Winnice skierowane na południe, w kierunku morza, na wysokości od 300 m do 150 m., na zboczu, na którym nachylenie dochodzi do 50 stopni. Panuje tu klimat śródziemnomorski, średnio 2650 godzin nasłonecznienia w ciągu roku. Flora i fauna jest typowa dla Morza Śródziemnego.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również