Bura Benmosche Family Zinfandel 2016 BIO

Bura - Benmosche Family Zinfandel 2016, 2018 BIO

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Chorwacja
Region
Dalmacja
Szczep
Zinfandel
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
14,5%
Temperatura podawania
14-16 °C

175,99 zł

Opis

Robert Benmosche to amerykański inwestor, który pod urokiem plavaca postanowił robić wina w wybitnych siedliskach Półwyspu Peljesac we współpracy z rodziną Bura. A że zinfandel, ukochane dziecko kalifornijskich winnic, ma wspólny rodowód z włoskim primitivo i dalmackim crljeniakiem kasteljanskim to nie zaskakuje jego obecność w Chorwacji. Nasadzenia pochodzą z 2006 roku, wino dojrzewało w beczkach dwanaście, a w butelkach osiemnaście miesięcy.

Wino zostało wyprodukowane ze szczepów: 85% zinfandel, 10% merlot, 5% cabernet sauvigon.

Intensywna, ciemna barwa i bukiet pełen bardzo dojrzałych, czarnych owoców. Przy tym korzenność cynamonu i wanilii, ciepły i gładki dotyk na podniebieniu. Słońce Dalmacji.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Bura-Mrgudić

Nasz chorwacki typ z południa kraju. Półwysep Peljesac i wszystko czego możemy oczekiwać z regionu o charakterze wyspiarskim z endemicznymi odmianami.

Znajduje się w miejscowości Potomje na Półwyspie Peljesac. To południowa Dalmacja, w regionie administrowanym przez znany i lubiany Dubrownik. W krajobraz popularnej destynacji wakacyjnej wpisane są wapienne góry, piniowe lasy, błękit Adriatyku i czasem stromo położone winnice. Klimat śródziemnomorski, skalista ziemia bogata w minerały, zwłaszcza potas. Średnio 2650 godzin nasłonecznienia w ciągu roku...

To mała ojczyzna znakomitych win czerwonych ze szczepu plavac mali, zwłaszcza ze sławnej apelacji Dingac. Ich twórcą jest Niko Bura, autorytet nie tylko na półwyspie, ale na skalę kraju. Jego rodzinna winiarnia tworzy wina od pięciu pokoleń, z tradycją sięgającą 1860 roku. Winiarnia Bura – Mrgudic produkuje wina ekologiczne.

Plavac Mali oraz Rukatac to nasze typy win idealnych do grilla. To pierwsze sprawdzi się świetnie z grillowanymi mięsami, natomiast to drugie będzie znakomitym połączeniem do ryby.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również