Haider -Sämling 88 Auslese Zobacz większe

Haider - Samling 88 Auslese 2017 0,375l

8928

Nowy produkt

Samling 88 jest jednym z wybitnych przedstawicieli win słodkich produkowanych w wielopokoleniowej winiarni Haiderów w austriackim Burgenlandzie. Wino wielokrotnie wyróżniane, ostatnio na Falstaff Wine Guide 2017 ocenione na 92 pkt.

Białe wino charakteryzujące się intensywną, żółto-złotą barwą. W smaku intensywne, z wyraźnymi nutami brzoskwini, dojrzałego melona i miodu. W końcówce zapewnia przyjemny słonawy posmak. Idealne do deserów z owocami lub jako deser samo w sobie.

Więcej szczegółów

49,99 zł brutto

Producent
Haider
Haider

Opis

Kolor Białe
Smak Słodkie
Kraj pochodzenia Austria
Region Burgenland
Szczep Sämling 88 (Scheurebe)
Objętość 375ml
Zawartość alkoholu 11,5%
Temperatura podawania 10-12 °C

Haider

Winnica Haider znajduje się we wschodniej części Austrii, na wschodnim brzegu jeziora Neusiedler, w pobliżu granicy z Węgrami, na obszarze parku narodowego Neusiedler See-Seewinkel. Rodzina Haider zajmuje się winem od roku 1870 - obecni właściciele to już czwarta generacja. Na 13 ha uprawiane jesr 13 odmian białych winogron - w sumie porastając 70% obszaru. To białe odmiany sadzonek: Rieslinga, Chardonnay, Muscat Ottonela, Traminera i Sauvignon Blanc. Pozostałe 30% zagospodarowane jest Zweigeltem, Gamay i trochę St. Laurent. Merlotem i Cabernet Sauvignon zapewniającym międzynarodową stylistykę win.

30 innych produktów w tej samej kategorii: