Winzer Krems - „13“ Blauer Zweigelt Zobacz większe

Winzer Krems - 13 Blauer Zweigelt 2017, 2018 0,375l

41802

Nowy produkt

Austriackie wino czerwone, wytrawne z odmiany winogron Zweigelt. W butelce o pojemności 375ml

Jasny, rubinowy kolor. Delikatny charakterystyczny i owocowy bukiet. Wytrawna, pełna struktura, wyraźnie łagodna i aksamitna z delikatnym wykończeniem.

Dobre do picia już teraz, ale z potencjałem przechowywania do 5 lat.

Pasuje do szynki, kiełbas,twardych serów i potraw na zimno. Ale świetne również do dziczyzny.

Więcej szczegółów

28,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Winzer Krems
Winzer Krems

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaAustria
RegionKrems
SzczepZweigelt
Objętość375ml
Zawartość alkoholu13%
Temperatura podawania16-18 °C

Winzer Krems

Winnica

Winzer Krems to szósty największy producent win w Austrii, natomiast jedyny reprezentant z czołówki, która nie skupuje moszczu oraz wina bazowego na rynku wtórnym. Firmę stanowi spółdzielnia 880 winiarzy, którzy kierują się wspólnymi zasadami dotyczącymi pielęgnacji krzewów i gleby, zwalczaniu szkodników oraz czasu i metody zbioru gron. Ten ostatni punkt jest dosyć złożony - wysoką jakość owoców gwarantuje ręczny zbiór oraz ciągłe badanie upraw (m. in. zawartości cukru). Rieslingi i Grüner Veltlinery od Winzer Krems otrzymują są co roku wyróżniane na międzynarodowych konkursach (Wine Enthusiast, Falstaff), a ponad 55% sprzedaży trafia na export. Jest to wyjątek, gdyż większość win z austriackich winnic nigdy nie opuszcza rodzinnego kraju. 

Szczepy

W Winzer Krems dominuja szczepy białe, które stanowią 76% nasadzeń. Niekwestionowanym numerem jeden jest Grüner Veltliner z 57%, numer dwa to Blauer Zweigelt, którym obsadzone jest 21% upraw. Podium uzupełnia Riesling z 6% udziałem. Te z oznaczeniem "Reserve" mają potencjał do starzenia wynoszącym według producenta 5-10 lat. 

Historia

Winnice założono w 1938 jako kooperatywę kilku lokalnych winiarzy. Część upraw była prowadzona przez żydowskiego kupca Paul Robitschek oraz jego matkę. Ziemie niestety zostały im odebrane w czasie II wojny światowej. Winzer Krems powołało specjalną komisję mającą na celu zbadanie i wyjaśnienie tej sprawy. Na przestrzeni lat winnice wielokrotnie modernizowano przystosowując ją do odwiedzin turystów przyjeżdżających do Wiednia, lub wypoczywających w dolinie Dunaju.

Klimat / Gleba

Region Kremstal jest pod wpływem dwóch klimatów: gorącego panońskiego ze wschodu oraz chłodniejszego, umiarkowanego z południa i zachodu. Bardzo ważnym czynnikiem jest bezpośredni dostęp do Dunaju, który pełni rolę termostatu umożliwiającego ciągłą cyrkulację powietrza i dostarczającego odpowiedni poziom wilgotności. Spora część winnic położona jest na stromych skalistych i lessowych tarasach.  

Opinie

Napisz opinię

Winzer Krems - 13 Blauer Zweigelt 2017, 2018 0,375l

Winzer Krems - 13 Blauer Zweigelt 2017, 2018 0,375l

  • Objętość:375ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Czerwone
  • Kraj pochodzenia: Austria
  • Zawartość alkoholu: 13%
  • Temperatura podawania: 16-18°C
  • Produkowane ze szczepu: Blauer Zweigelt
  • Region: Krems

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: