Brundlmayer Zweigelt Rose 2020 Zobacz większe

Bründlmayer - Zweigelt Rose 2020

15864

Nowy produkt

Starannie zrobione, mocno wytrawne, prawie bez cukru resztkowego (tylko 1 g/l!) różowe z austriackiej krainy wybornych białych win. Winogrona zweigelt z niewielką domieszką sankt laurent rosną na lessowej glebie w różnych parcelach. Fermentacja i dojrzewanie w stalowej kadzi, z trzymaniem na osadzie drożdżowym. Delikatnej struktury, świeżutkie wino do swobodnego popijania na aperitif, lub do zimnych przekąsek. Aromaty jagód i wiśni. Podawać mocno schłodzone, około 9 stopni C.

Więcej szczegółów

41,49 zł brutto

payments-logos
Producent
Weingut Josef & Philipp Bründlmayer
Weingut Josef & Philipp Bründlmayer

Opis

KolorRóżowe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaAustria
RegionKrems
SzczepZweigelt
Objętość750ml
Zawartość alkoholu11,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Weingut Josef & Philipp Bründlmayer

Winnica

Winnica Bründlmayer od trzech pokoleń uprawia wino w regionie Kremstal (dolina Dunaju). Rodzina prowadzi uprawy w sposób zrównoważony: bez wykorzystania chemii, natomiast wszystkie winogrona zbierane są ręcznie. 

Szczepy

Na 25ha Bründlmayer (w ramach 70! Winnic) uprawia się tutaj de facto dwa szczepy Grüner Veltliner i Riesling. Linia klasyczna dojrzewa w stalowych zbiornikach, natomiast wina z pojedynczych winnic (Ried) w drewnianych beczkach. Wszystkie wina Philippa Bründlmayera są szczególnie wytrawne, co jest zbieżne z innymi winami z regionu Kremstal. Uzupełnieniem upraw są szczepy białe: Welschriesling, Weißburgunder (Pinot Blanc) oraz wykorzystywany w produkcji win czerwonych i różowych Zweigelt i Sankt Laurent. 

Historia

Przygoda rodziny Bründlmayera rozpoczęła się dwa pokolenia wstecz - nestor rodu łączył pracę rolnik z pasją do wina. Ojciec (Josef) nazywał siebie winiarzem i jak mówi rodzinna legenda "produkował dużo dobrych win używając przy tym jeszcze więcej entuzjazmu". Od 2015r. twarzą przedsięwzięcia jest Philipp, który przejął rodzinny biznes w 2015r. i "wywrócił" go do góry nogami - zmieniając etykiety, wina, styl. Jak sam podkreśla nie zmienił zapału i miłości do wina, który współdzieli z ojcem do dzisiaj. 

Klimat / Gleba

Uprawy prowadzone są tarasach z ekspozycją południową o umiarkowanym nachyleniu (6-8 stp.). Dominują gleby lessowe, które nadają winogronom świeżą nutę, natomiast wapienie zwiększają potencjał starzenia. 

Opinie

Napisz opinię

Bründlmayer - Zweigelt Rose 2020

Bründlmayer - Zweigelt Rose 2020

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Różowe
  • Kraj pochodzenia: Austria
  • Zawartość alkoholu: 11,5%
  • Temperatura podawania: 8-10°C
  • Produkowane ze szczepu: Zweigelt
  • Region: Kremstal

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: