Nowy Stift Gottweig Ried Silberbichl 2019 Zobacz większe

Stift Gottweig Riesling Ried Silberbichl 2019

15845

Nowy produkt

Silberbichl to rozległa winnica tarasowa pokryta lessem, położona nad Dunajem i składająca się ze żwiru dunajskiego, który jest bogaty w kwarc. Ta winnica została udokumentowana już w 1562 r. Nazwa „srebrne wzgórze” prawdopodobnie pochodzi od błyszczących łupków mikowych („Glimmerschiefer”) znalezionych tutaj w dużych kawałkach. Ekspozycja południowo-wschodnia leży w granicach regionu uprawy winorośli Wachau. Sadzi się tu rieslinga, ponieważ jest idealnie dopasowany do gleby.

Wino bardzo delikatne w pierwszych trzech latach po butelkowaniu, ale można je przechowywać do 20 lat, aby rozwijało bukiet. 

Świeży, jasnożółty kolor z zielonymi refleksami. Wśród aromatów owoce tropikalne, delikatny miód kwiatowy, nuty marakui.

W ustach złożone: soczyste owoce brzoskwini, przyjemna słodycz, świeża struktura, słony posmak na finiszu. Wino ma dobry potencjał rozwojowy.

Temperatura podawania: 12 – 14°C

Riesling Silberbichl jest idealnym partnerem do tradycyjnych potraw naddunajskich, takich jak pieczona cielęcina, pieczony kurczak i ryby słodkowodne. Ale uzupełnia również egzotyczne dania, takie jak kuchnia chińska, indyjska, sushi, kalifornijska i fusion.

Więcej szczegółów

146,99 zł brutto

payments-logos
Producent
Stift Gottweig
Stift Gottweig

Opis

KolorBiałe
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaAustria
RegionKrems
SzczepRiesling
Objętość750ml
Zawartość alkoholu13,5%
Temperatura podawania10-12 °C

Stift Gottweig

Opactwo Benedyktynów Göttweig zostało założone w 1083 roku przez świętego Altmanna, biskupa Pasawy (Passau), pierwotnie dla zakonu augustianów, a w 1094 zostało przekazane benedyktynom, w których rękach pozostaje do dziś. Od XI wieku leśnictwo i uprawa winorośli stanowią podstawę lokalnej gospodarki, a opactwo zawsze odgrywało kluczową rolę w rozwoju winiarstwa regionie Kremstal, zanim nawet zaczął się tak nazywać. Jego barokowe budynki zostały wzniesione według planów architekta Johanna Lukasa von Hildebrandta (autora wiedeńskiego Belwederu) po wielkim pożarze, który zniszczył stare zabudowania w 1718 roku. 

Stift Göttweig znajduje się na wschodnim skraju słynnej austriackiej doliny Wachau, na wysokości 449 metrów nad poziomem morza, na południowym brzegu Dunaju, naprzeciwko miasta Krems. Ze względu na swoje wyjątkowe położenie na zboczu góry znanym jako Göttweiger Berg, jest czasami nazywany „austriackim Monte Cassino”.

Jeden z największych skarbów opactwa to barokowy fresk Paula Trogera z imponujących schodów cesarskich, którego miniatura zdobi etykiety win z Göttweig. Winnice klasztorne to 26 hektarów znakomitych siedlisk, z których część jest obecnie sklasyfikowana jako prestiżowe ÖTW Erste Lagen (Pfaffenberg, Gottschelle i Silberbichl). Od 2006 roku zarządza nimi skutecznie zasłużony winiarz, Fritz Miesbauer, dzięki czemu wina ze Stift Göttweig są w austriackiej czołówce.

Opinie

Napisz opinię

Stift Gottweig Riesling Ried Silberbichl 2019

Stift Gottweig Riesling Ried Silberbichl 2019

  • Objętość: 750ml
  • Smak: Wytrawne
  • Kolor: Białe
  • Kraj pochodzenia: Austria
  • Zawartość alkoholu: 13,5%
  • Temperatura podawania: 8-10°C
  • Produkowane ze szczepu: Riesling
  • Region: Kremstal

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: