Humberto Canale Malbec Old Vineyard 2014

Humberto Canale Malbec Old Vineyard 2015, 2016

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Argentyna
Region
Patagonia
Szczep
Malbec
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
14%
Temperatura podawania
16-18 °C

99,99 zł

Opis

Starannie wybrane winogrona pochodzą z winnicy o nazwie „Los Berregos Estate”, złożonej w 1969 roku, jednej z najstarszych upraw Malbeca w argentyńskiej Patagonii. Wino czerwone, wytrawne ze szczepu Malbec. 

Jasnofioletowo-czerwony kolor, głęboki i intensywny. W bukiecie wyczuwalne są aromaty świeżych śliwek, korzenne nuty połączone z nutami wanilii, które zawdzięczamy leżakowaniu w dębie. Ma dobrą strukturę na podniebieniu, długi i dobrze zaokrąglony, bardzo mocny finisz. 

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

O producencie

manufacturer-picture

HUMBERTO CANALE

Winnica

Humberto Canale od ponad stu lat obejmuje swoim areałem ziemie w dolinie Rio Negro w argentyńskiej Patagonii, będąc jedną z najbardziej na południe wysuniętych winnic na świecie. Nowoczesność miesza się tu z tradycją i miłością do wina, a ich trunki od lat są cenionymi i chętnie kupowanymi. Uprawy winorośli obejmują około 160 hektarów, choć cały areał plantacji to ponad 640ha. Większość jednak zajmują drzewa owocowe.
 

Szczepy

Na około 160 hektarach uprawia się tutaj szczepy takiej, jak Pinot Noir, Malbec, Merlot, Cabernet Franc, Riesling, Semillón, Chardonnay, Sauvignn Blanc, Chenin Blanc, Torrontes i Petit Verdot. W Humberto Canale tworzy się zarówno jednoszczepowe wina (w tym także te z dużym potencjałem starzenia), jak i blendy oraz wina musujące. Dominuje czerwień, ale portfolio obejmuje też wina białe oraz różowe. 

Historia

Historia winnicy Humberto Canale rozpoczyna się w 1909r., kiedy to zakupiono pierwsze działki w dolinie Rio Negro. Pierwszy właściciel, nomen omen, Humberto Canale, pracował tu przy budowie kanałów irygacyjnych, mających zapewnić dostęp do wody i użyźnienie tutejszych pustynnych terenów.
W dość trudnym, pozornie niesprzyjającym patagońskim klimacie postawiono na uprawę drzew owocowych i winorośli właściwej. Z tej ostatniej, obejmującej dziś 160 ha producent jest najbardziej znany. W XXI wieku, pod okiem Guillermo Barziego i jego potomków, winnica staje się coraz szerzej rozpoznawalna.

Klimat / Gleba

Klimat Patagonii cechuje się sporymi różnicami temperatur - noce są chłodne, za dnia zaś występuje tu mocna ekspozycja słoneczna. Obecność gór i zbiorników wodnych sprawia, że klimat jest tu dość chłodny, średnia temperatura roczna to raptem kilkanaście stopni. Piaszczysto-pyłowe, kamieniste gleby zapewniają dobry drenaż, a winorośl musi się nieźle napracować, aby zrodzić wartościowe owoce. Pomagają jej w tym tutejsi winiarze, a dzięki ich opiece, wina Humberto Canale cechuje wyjątkowa jakość.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również