Proemio Origins - Malbec 2022 BIO
Proemio Origins - Malbec 2022 BIO

Proemio Origins - Malbec 2022 BIO

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Argentyna
Region
Mendoza
Szczep
Malbec
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
14%
Temperatura podawania
16-18 °C

54,99 zł

Opis

Bardzo dobry malbec o intensywnym jasnoczerwonym kolorze, z eleganckimi fioletowymi nutami. W aromacie wyróżniają się czerwone owoce, wiśnie i śliwki. Średnie ciało i aksamitna konsystencja, z długim i trwałym wykończeniem w ustach.

Wino intensywne i delikatne zarazem. Jeśli lubicie styl Primitivo, to ten Malbec również przypadnie Wam do gustu.

Wino dojrzewało przez 6 miesięcy w butelkach.  Potencjał starzenia: 4-5 lat. 

Winifikacja: Ręczny zbiór. Fermentacja i maceracja w małych naczyniach (60hl) z rodzimymi drożdżami. Czas trwania około 25 dni w temperaturach w zakresie 23-25ºC. Naturalna fermentacja jabłkowo-mlekowa. Naturalna dekantacja i niefiltrowane butelkowanie.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Proemio

Proemio  - oznacza prolog lub pierwszą stronę. W 2001 roku Marcelo Bocardo, winiarz w trzecim pokoleniu i potomek rodziny włoskich imigrantów, założył Proemio w celu produkcji wysokiej jakości win, które  odzwierciedlają pasję jego przodków do uprawy winorośli i stanowią dziedzictwo dla przyszłych pokoleń. Winnica posiada certyfikat ekologiczny od 2017 roku.

Winnica

Proemio produkuje autentyczne i dobrze zbudowane wina, które wyrażają prawdziwy charakter odmiany. Misją właściciela i pracowników winnicy jest stać się emblematyczną winiarnią Mendozy, dzięki doskonałości ich win, profesjonalizmowi i oddaniu ochronie środowiska.

Szczepy

W winnicy Proemio najwięcej uprawia się winognon szczepu malbec - 24ha. W następnej koleności: cabernet sauvignon 15ha, petit verdot 4,5ha, syrah 2,5ha,grenache 2,5ha. Z odmian białych prym wiedzie sauvignon blanc 8ha i chardonnay 1ha.

Historia

Marcelo Eduardo Bocardo - winiarz i właściciel Proemio - od młodych lat obserwował pracę swojego ojca i dziadka, którzy posiadali kilka hektarów winogron w Junín w Mendozie. Nauczyli go uprawiać winogrona i rozumieć charakter każdej odmiany - to ukształtowało jego charakter i pasję, z którą postanowił związać swój los. Winiarstwo to sposób na życie, który opiera się na kontakcie z naturą i miłości do pracy.

Po wielu latach pracy dla winnic w Chile i Argentynie oraz pomocy ze strony rodziny, w 2001 r. założył winnicę Proemio. W tej butikowej winiarni z 4-osobową obsługą, wszyscy dzielą tę samą pasję i znają sekret każdej kropli wina w każdej butelce. 

Marcelo Bocardo jest żonaty z Patricią Stirpą i ma dwoje dzieci, Antonellę i Nicolása. Z pewnością dzieci będą kontynuowały rodzinną tradycję uprawy winorośli.

Klimat/Gleba

Trzy winnice - należące do Proemio - znajdują się w najbardziej rozpoznawalnych regionach winiarskich w Mendozie: Maipú, Luján de Cuyo i Valle de Uco na wysokościach od 800 do 1400 metrów nad poziomem morza. W tych terroirach występuje znaczna różnica między temperaturami dziennymi i nocnymi, co skutkuje winogronami o wysokiej koncentracji koloru, aromatów i smaków.

Te ubogie, kamieniste, piaszczyste gleby oferują doskonały drenaż podczas deszczu w sezonie letnim. Ponadto woda, która nawadnia gospodarstwa, pochodzi z czystego stopionego śniegu z lodowców Andów.

Klimat jest suchy, kontynentalny z dużą amplitudą termiczną.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również