Muratie Ansela Van De Caab  2017

Muratie Ansela Van De Caab 2018

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
RPA
Region
Stellenbosch
Szczep
Cabernet Franc
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
14%
Temperatura podawania
16-18 °C

141,99 zł

Opis

Muratie Ansela van de Caab, to kupaż szczepów: Cabernet Sauvignon 50%, Merlot 29%, Cabernet Franc 21%

Ansela jest wykwintnym czerwonym winem, dojrzewającym w dębowych beczkach nawet dwadzieścia dwa miesiące. Posiada potencjał starzenia i jest winem uznanym wśród koneserów. Na podniebieniu oferuje miękkie delikatne taniny z okrągłością i strukturą, która jest intrygująca i bardzo przyjemna. Złożoność zapachu przypomina zapach pudełka cygar i intensywne aromaty dojrzałych jagód. Doskonale współgra z lekkimi daniami z drobiu, daniami mięsnymi, ale również wszelkimi rodzajami makaronów. Fenomenalnie pasuje również do przystawek z różnych gatunków sera.  

Ansela van de Caab, to wino nazwane na cześć gwinejskiej niewolnicy. Jej miłość do niemieckiego żołnierza Laurensa Camphera, zaowocowała powstaniem winnicy Muratie. Laurens Campher, żołnierz pochodzący z Niemiec od pierwszego wejrzenia zakochał się w Anseli. Oczywiście musieli zachować w tajemnicy nielegalny romans i nawet nie mogli sobie pozwolić na marzenie o zalegalizowaniu związku. Laurens zawsze marzył o zostaniu rolnikiem. W 1685 r. Gubernator prowincji Wilhelm Adriaan van der Stel nadał mu prawa do ziemi. W 1699 roku Ansela została wyzwolona i razem z Laurensem oraz trójką ich dzieci zamieszkali razem na farmie. Ansela odegrała kluczową rolę w budowie gospodarstwa - tak powstała winnica Muratie. Dzisiaj Ansela van de Caab - wielokrotnie nagradzane wino Muratie - oddaje hołd jedej z najbardziej niezwykłych opowieści oraz osób - w dziejach wina Republiki Południowej Afryki.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Muratie

Winnica

Muratie Wine Estate, to posiadłość położona w przepięknej dolinie Knorhoek na północ od Stellenbosch. Kierowana przez Rijka Melcka i jego rodzinę.

Szczepy

Muratie jest poważnym i szanowanym graczem w produkcji win z mieszanki Bordeaux (cabernet sauvignon, merlot, cabernet franc), shiraz, chardonnay i pinot noir.

Historia

Muratie jest jedną z najstarszych posiadłości w RPA. Farma pochodzi z 1685 roku, kiedy to została przyznana przez gubernatora Simona van der Stela, który był wówczas gubernatorem Przylądka Dobrej Nadziei. Obecnie rodzina Melck ożywiła to bogate dziedzictwo, produkując nowoczesne wina, ale z poszanowaniem tradycji.

Historycznie Muratie był znany jako pierwszy producent Pinot Noir. Wraz z rozwojem uprawy innych odmian, Muratie zyskało sobie uznanie wśród naprawdę wymagających miłośników wina.

Klimat/Gleba

Klimat regionu Stellenbosch jest stosunkowo gorący i suchy, z zaznaczonym jednak wpływem morskim.

Gleba granitowa i piaskowcowa z wysoką zawartością gliny ma doskonałe właściwości zatrzymywania wody. Wystarczające opady zimą pozwalają winiarzom ograniczyć nawadnianie do minimum.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.