Leitz – Riesling musujący bezalkoholowy

Leitz EINS-ZWEI-ZERO - Riesling bezalkoholowy

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Niemcy
Szczep
Riesling
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
0% (Bezalkoholowe)
Temperatura podawania
8-10 °C

73,99 zł

Opis

EINS-ZWEI-ZERO jest bardzo świeży. W zapachu typowe nuty limonki i cytrusów; zaskakujące nuty rabarbaru i czerwonych jabłek oraz bardzo orzeźwiający składnik mineralny. Wytrawny i długi finisz. Godne uwagi, jak na wino bezalkoholowe.Osiągnięcie głębi, struktury i konsystencji „prawdziwego wina" jest wyzwaniem. Kulinarnym rozwiązaniem jest połączenie EINS-ZWEI-ZERO z zapiekanym kalafiorowym lub owocowo - azjatyckim kurczakiem.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

manufacturer-picture

Leitz Weingut KG

Winnica

To przykład sukcesu wypracowanego konsekwentną i ciężką pracą. Za aktualny stan winnic odpowiada generalnie jedna osoba - winiarz, właściciel i spadkobierca - Johannes Leitz. Po przejęciu rodzinnego interesu udało mu się powiększyć majątek z 2,9 ha do 140 ha, które widzimy dzisiaj. Przez lata Johannes zdobył uznanie w kraju i za granicą za swoje wybitne wina.

Szczepy

Główna odmiana: Riesling. Uzupełniają go: Pinot Noir, Sauvignon Blanc, Chardonnay i Cabernet Sauvignon.

Historia

Istnieją dokumenty łączące historię winiarstwa rodziny Leitz z 1744 roku. Johannes Leitz urodził się znacznie później, w 1964 roku w Rüdesheim. Jego dziadek Josef Leitz odbudował winnicę, która została całkowicie zniszczona po nalocie bombowym podczas II wojny światowej. Jego ojciec, Antonius Leitz, na krótko przejął na własność winnicę przed swoją przedwczesną śmiercią w 1966 roku. Pozostawił żonę z kwiaciarnią, gospodarstwem domowym i oczywiście rodzinną winnicą. Tak więc dopiero w 1985 roku, kiedy Johannes przejął winiarnię, ponownie stała się ona głównym punktem zainteresowania.

Klimat / Gleba

Rozwój winnicy miał pozytywny wpływ na całą gamę produkowanych win. W szczególności winnice Rüdesheim Berg Schlossberg, Berg Rottland i Berg Kaisersteinfels kontynuują tradycję bycia jednymi z najlepszych wytrawnych win z Niemiec. Wszystkie wina Johannesa są opatrzone jego indywidualnym podpisem i ukazują zróżnicowaną wielkość terroir Rüdesheim, z którego się narodziły.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również