Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.
Petreny - Solaria Zobacz większe

Petreny - Harslevelu Solaria Gold 2016

13265

Nowy produkt

Solaria to węgierskie białe wino wytrawne z Egeru. Harslevelu to oryginalny starowęgierski szczep, który dyskretnie wchłania promienie słońca przechodzące przez wibrujaco-letnie powietrze nasycone miodowym zapachem kwiatów lipy. Esencje tych promieni znajduje się w taninach stuletnich dębów. Czerpmy przyjemność z tego napoju cierpliwymi łykami, by nie tracić ani błysku tego światła.

Więcej szczegółów

59,99 zł brutto

Producent
Petreny
Petreny

Opis

Kolor Białe
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Węgry
Region Eger
Szczep Harslevelu
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 13,5%
Temperatura podawania 10-12 °C

Petreny

Atilla Petreny i jego rodzina, dzięki swojej ciężkiej pracy w ciągu kilkunastu lat, licząc od 2002 roku zbudowali mocno liczące się w regionie Egeru gospodarstwo winiarskie, inspirowane zasadami biodynamiki. Na 52 hektarach uprawianych jest wiele odmian winorośli białych i czerwonych. Jest to dynamicznie rozwijający się producent, przywiązujący szczególną wagę do tradycyjnych, egerskich cuve – Egri Bikaver i Egri Csillag.Sławę winiarni zapewniły dwa wybitne wina: Bikaver Superior "Big Band" z rocznika 2009 oraz Chardonnay Battonage z rocznika 2011.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: