Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.
Kovacs Nimrod - Rhapsody Zobacz większe

Kovacs Nimrod - Rhapsody

4873

Nowy produkt

Rhapsody to nazwa Egri Bikavera od Kovacsa Nimroda -węgierskiego czerwonego wina wytrawnego z Egeru. Wysoko skoncentrowany kupaż Kékfrankos, Pinot Noir, Syrah, Merlot i Cabernet Franc. Kolor czerwony granat na nosie wyczuwalne aromaty żurawiny, dojrzałych wiśni i pikantnego dębu. Smaki pojawiają się na podniebieniu ze średnim ciałem i średnio długim wykończeniem oraz miękkimi taninami. Wino leżakowano w 225 litrowych beczkach przez 20 miesięcy. 21% beczek było nowych. W produkcji wykorzystano beczki z Francji, Węgier oraz USA.

Więcej szczegółów

74,99 zł brutto

Producent
Kovacs Nimrod
Kovacs Nimrod

Opis

Kolor Czerwone
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Węgry
Region Eger
Szczep Kekfrankos
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 13,5%
Temperatura podawania 16-18 °C

Kovacs Nimrod

Kovacs Nimrod Winery posiada siedem piwnic na zabytkowej ulicy Verőszala w mieście Eger. Już w XIII wieku po sfermentowaniu soku z winogron, wino przechowywano w beczkach, w chłodnych piwnicach pod ziemią. Kierując się tą tradycją, Kovacs Nimrod Winery kontynuuje tworzenie wina w podobny sposób, ale wspomagany przez technologię XXI wieku.

30 innych produktów w tej samej kategorii: