Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.
Petreny - Egri Cabernet Franc Zobacz większe

Petreny - Cabernet Franc Superior 2011

39570

Nowy produkt

Wysokiej klasy węgierskie czerwone wino wytrawne o aromacie ciemnych owoców (śliwka, jeżyna), tytoniu i pieprzu. Wyprodukowane w Egerze ze starej francuskiej odmiany Cabernet Franc. Wino dobrze zbudowane, skoncentrowane, intensywne i i zachowujące doskonały balans. Wysoki alkohol świetnie zintegrowany, finisz długi i elegancki. Wino dojrzewało w dębowej beczce 28 miesięcy.

Więcej szczegółów

144,99 zł brutto

Producent
Petreny
Petreny

Opis

Kolor Czerwone
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Węgry
Region Eger
Szczep Cabernet Franc
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 15,5%
Temperatura podawania 16-18 °C

Petreny

Atilla Petreny i jego rodzina, dzięki swojej ciężkiej pracy w ciągu kilkunastu lat, licząc od 2002 roku zbudowali mocno liczące się w regionie Egeru gospodarstwo winiarskie, inspirowane zasadami biodynamiki. Na 52 hektarach uprawianych jest wiele odmian winorośli białych i czerwonych. Jest to dynamicznie rozwijający się producent, przywiązujący szczególną wagę do tradycyjnych, egerskich cuve – Egri Bikaver i Egri Csillag.Sławę winiarni zapewniły dwa wybitne wina: Bikaver Superior "Big Band" z rocznika 2009 oraz Chardonnay Battonage z rocznika 2011.

30 innych produktów w tej samej kategorii: