Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.
Tokaj Nobilis - 'Amicus' Zobacz większe

Tokaj Nobilis - Amicus late harvest 2012, 2013 0,5l

46201

Nowy produkt

Amicus to węgierskie białe wino słodkie. Pochodzi z 6-hektarowej posiadłości rodzinnej Tokaj Nobilis. Jest dziełem Sarolty Bárdos, winiarza roku 2012 w Tokaju. Powstało w 90% z owoców odmiany Furmint. Jest to wino z późnego zbioru, gdy część owoców uległa już wpływowi botrytis cinerea. Zawiera 122 g/l cukru resztkowego. Słodycz ta jest równoważona typową dla tokajów kwasowością. W nosie czujemy przyjemne aromaty dojrzałych owoców, brzoskwiń, gruszek, lipowego miodu. W ustach czuć również ananasy, mandarynki, morele, figi. Wino ma delikatną, kremową fakturę. Skrócony do 6 miesięcy czas dojrzewania w beczce pozwolił zachować jego świeżość, zaskakującą lekkość i finezję. Jest to znakomite wino deserowe, świetne pasuje też do gęsich wątróbek i serów z niebieską pleśnią.

Więcej szczegółów

87,49 zł brutto

Producent
Tokaj Nobilis
Tokaj Nobilis

Opis

Kolor Białe
Smak Słodkie
Kraj pochodzenia Węgry
Region Tokaj
Szczep Furmint
Objętość 500ml
Zawartość alkoholu 11%
Temperatura podawania 10-12 °C

Tokaj Nobilis

Butikowa winiarnia należąca do małżeństwa Sarolty Bardos i Petera Molnara jest przykładem sukcesu, jaki można osiągnąć w rodzinnym winiarstwie. 6 hektarowa posiadłość ze stuletnim domem, w którym odbywa się produkcja oraz leżakowanie win, oraz dwie główne parcele: Csirke (2 ha, gleba bogata w minerały, zbocza południowe i południowo-wschodnie na wysokości ok 250 m n.p.m.) i Barakonyi (4 ha, gleba głównie gliniasta, zbocza południowe i południowo-wschodnie, 250-280 m n.p.m.) oferuje przegląd popularnych tokajskich odmian takich jak Furmint, Harslevelu, Sarga Muskotaly w doskonałej odsłonie. Jako enolog Sarolta Bardos została wyróżniona mistrzowskim tytułem w regionie w 2012 roku.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: