Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.
Tokaj Nobilis - Harslevelu 'Barakonyi' Zobacz większe

Tokaj Nobilis - Harslevelu Barakonyi 2017

32380

Nowy produkt

Białe wino wytrawne ze szczepu Hárslevelű, stworzone w 6-hektarowej posiadłości rodzinnej Tokaj Nobilis przez Saroltę Bárdos – winiarza roku 2012 w Tokaju. Barakonyi to nazwa winnicy, a więc mamy do czynienia z winem, do którego produkcji wykorzystano grona z tylko jednej parceli. Wino o atrakcyjnym aromacie owocowym z nutami owoców egzotycznych, jabłek, brzoskwiń, czarnego bzu, białego pieprzu. Bogate w smaku i bardzo świeże. Spore ciało i wyraźna kwasowość czynią z niego dobre towarzystwo nie tylko dla lżejszych dań ale również dla tłustszych ryb, białych mięs i dzikiego ptactwa.

Więcej szczegółów

91,99 zł brutto

Producent
Tokaj Nobilis
Tokaj Nobilis

Opis

Kolor Białe
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Węgry
Region Tokaj
Szczep Harslevelu
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 13%
Temperatura podawania 10-12 °C

Tokaj Nobilis

Butikowa winiarnia należąca do małżeństwa Sarolty Bardos i Petera Molnara jest przykładem sukcesu, jaki można osiągnąć w rodzinnym winiarstwie. 6 hektarowa posiadłość ze stuletnim domem, w którym odbywa się produkcja oraz leżakowanie win, oraz dwie główne parcele: Csirke (2 ha, gleba bogata w minerały, zbocza południowe i południowo-wschodnie na wysokości ok 250 m n.p.m.) i Barakonyi (4 ha, gleba głównie gliniasta, zbocza południowe i południowo-wschodnie, 250-280 m n.p.m.) oferuje przegląd popularnych tokajskich odmian takich jak Furmint, Harslevelu, Sarga Muskotaly w doskonałej odsłonie. Jako enolog Sarolta Bardos została wyróżniona mistrzowskim tytułem w regionie w 2012 roku.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: