Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.
Kunvin - Harom Halom - Chardonnay Zobacz większe

Kunvin - Chardonnay

11062

Nowy produkt

Węgierskie białe wino wytrawne z regionu Hajos-Bajai. Wino wykonane z jednej z najpopularniejszych na świecie białych odmian - Chardonnay. Dyskretny aromat, pełne w smaku. Białe wino o świeżym aromacie jasnych owoców pestkowych, średniej budowie i intrygującym pikantnym wykończeniu.

Więcej szczegółów

31,99 zł brutto

Producent
Kunvin Boraszati
Kunvin Boraszati

Opis

Kolor Białe
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Węgry
Region Hajos-Bajai
Szczep Chardonnay
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 12,5%
Temperatura podawania 10-12 °C

Kunvin Boraszati

Firma prowadzi uprawę winorośli od 1991 roku. Przez lata rozwija swoją działalność, wzbogacając ją o nowe szczepy winogron i nowoczesną infrastrukturę. Na 270 hektarach uprawianych jest tutaj 13 odmian winorośli, rosnących przede wszystkim na glebie lessowej i bogatej w piasek. W 1995 roku winnica nabyła budynki z 1937 roku, w których, po remoncie, tak jak przed laty, odbywa się produkcja wina. Kunvin Boraszati w swojej winiarni przetwarza rocznie 4000-7000 ton winogron. Rynkiem sprzedaży są Węgry, ale wina eksportowane są także do Czech, Polski i na Słowację, znajdując coraz większą rzeszę klientów.

30 innych produktów w tej samej kategorii: