Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.
HKV AUREUS Zobacz większe

Kunvin - Aureus Rajnai Rizzling 2016

11055

Nowy produkt

Aureus od Kunvin to węgierskie słodkie wino białe w typie wina lodowego. Wino wyprodukowane z winogron szczepu Riesling, których winobranie dokonywane jest nie wcześniej niż w połowie Grudnia! Powolny proces fermentacji i leżakowanie w beczkach sprzyjają w zachowaniu bogatych walorów: zapachu i urzekającego smaku. Proponujemy zestawić je z np. smażoną wątróbką, gęsią, piersią z indyka lub tradycyjnie - z owocowymi deserami.

Więcej szczegółów

54,99 zł brutto

Producent
Kunvin Boraszati
Kunvin Boraszati

Opis

Kolor Białe
Smak Słodkie
Kraj pochodzenia Węgry
Region Hajos-Bajai
Szczep Riesling
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 12,5%
Temperatura podawania 10-12 °C

Kunvin Boraszati

Firma prowadzi uprawę winorośli od 1991 roku. Przez lata rozwija swoją działalność, wzbogacając ją o nowe szczepy winogron i nowoczesną infrastrukturę. Na 270 hektarach uprawianych jest tutaj 13 odmian winorośli, rosnących przede wszystkim na glebie lessowej i bogatej w piasek. W 1995 roku winnica nabyła budynki z 1937 roku, w których, po remoncie, tak jak przed laty, odbywa się produkcja wina. Kunvin Boraszati w swojej winiarni przetwarza rocznie 4000-7000 ton winogron. Rynkiem sprzedaży są Węgry, ale wina eksportowane są także do Czech, Polski i na Słowację, znajdując coraz większą rzeszę klientów.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: