Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.
Tokaj Furmint Szaraz Zobacz większe

Barta Pince - Furmint Oreg Kiraly Dulo 2012

Nowy produkt

Białe, wino węgierskie od jednego z najlepszych producentów w Tokaju. Ten wytrawny Furmint pochodzi z bardzo gorącego i suchego rocznika, winifikowany tak samo, jak wszyscy jego poprzednicy. Powolna fermentacja na dzikich drożdżach, później dojrzewanie przez 9 miesięcy w beczkach z węgierskiego dębu, lekko i średnio wypalanych, napełnianych pierwszy, drugi, trzeci i czwarty raz. Butelkowane zostało w sierpniu 2016 roku.


Podczas wystawy San Francisco International Wine Competition w 2017 roku, wino to uzyskało 95 punktów, otrzymało podwójny złoty medal i został wskazane jako najlepszy Furmint konkursu.

Więcej szczegółów

99,99 zł brutto

Producent
Barta Pince
Barta Pince

Opis

Kolor Białe
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Węgry
Region Tokaj
Szczep Furmint
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 13,5%
Temperatura podawania 10-12 °C

Barta Pince

Producent wina – Karol Barta dokłada wszelkich starań, aby zachować właściwości gleby dla przyszłych pokoleń, dlatego stara się uprawiać winnice maksymalnie ekologicznie. Jego filozofia uprawy wina brzmi: interweniować w jak najmniejszym stopniu, zachować maksymalną czystość i używać metod organicznych do tworzenia win. Winnica posiada 10 hektarów uprawy, w tym nasadzenia na wysokości 320 m. n. p. m, na najwyższych partiach Öreg Király dűlő (Winnicy Starego Króla), gdzie winorośl uprawiano już w XIII wieku i które uchodzą za jedne z najlepszych w Tokaju. Winnica jest także oficjalnym dostawcą wina dla rządu Węgier.

30 innych produktów w tej samej kategorii: