Dry Creek Chardonnay DCV Estate Block 2015

Dry Creek Chardonnay DCV Estate Block 2015

Ocena:
Smak
Wytrawne
Kraj pochodzenia
Stany Zjednoczone
Region
Kalifornia
Szczep
Chardonnay
Objętość
750ml
Kolor
Białe
Zawartość alkoholu
14,5%
Temperatura podawania
10-12 °C

159,99 zł

Opis

Wyjątkowe kalifornijskie, białe i wytrawne wino z szczepu Chardonnay.

Na początku uderzają aromaty białej brzoskwini, twarogu, cytryn i pieczonego jabłka wypełniając zmysły. Po kilku chwilach pojawiają się niuanse limonki i kandyzowanego imbiru. W ustach wyczuwalny jest bogaty smak gruszki, cytryny Meyera i nektarynki, z nutami gałki muszkatołowej i ziela angielskiego. Równowaga między owocami, dębem i kwasem jest harmonijna od początku do końca. Eleganckie, wyrafinowane wino z specjalnej winnicy w Russian River Valley w Kalifornii.

CHWILOWY BRAK W MAGAZYNIE.

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

O producencie

manufacturer-picture

Dry Creek Vineyard

Winnica

Założona przez Davida S. Stare winiarnia Dry Creek Valley to typowy przykład zrealizowania „amerykańskiego snu”. Po ukończeniu studiów i pobycie w Niemczech oraz we Francji, postanowił on zając się winiarstwem i na początku lat 70-tych ubiegłego wieku przeprowadził się z Bostonu do Kalifornii. Na miejscu zakupił opuszczony sad owocowy i w 1972 roku założył pierwszą od czasów prohibicji winiarnię w dolinie.

Szczepy

Słabość do francuskich win przełożyła się na odmiany uprawiane w posiadłości. David szczególną miłością darzył Sauvignon Blanc, z którego po dziś dzień słynie winiarnia. Oprócz tego na winnicach znajdziemy Chardonnay, Chenin Blanc, ale też Pinot Noir, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlota, Malbeca, Petit Verdot. Nie brakuje również popularnego w Kalifornii Zinfandela. 

Historia

David był jednym z prekursorów odrodzenia winnic w Dry Creek Valley i korzystając z takiego startu jego sława szybko rosła. Już w 1975r. jego wino było podawane na przyjęciu wydanym w Białym Domu dla zagranicznych dyplomatów przez prezydenta Forda. Dodatkowo w 1983r. David jako pierwszy winiarz zabutelkował wina pod nowopowstałą apelacją Dry Creek Valley AVA. Cztery lata później do ojca dołączyła Kim Stare Wallace, która choć początkowo nie chciała mieć nic wspólnego z winiarstwem, w końcu zdecydowała się porzucić branżę modową i po dziś dzień zarządza posiadłością. Od 2014r. winnice są prowadzone w zrównoważony sposób.

Klimat / Gleba

Dry Creek Valley leży na północy regionu Sonoma (obok Napy drugiego najbardziej znanego regionu winiarskiego Kalifornii). Kalifornia jest stanem gorącym i suchym, ale wytchnienie dla winorośli przynosi chłodny prąd morski, który sprzyja powstawaniu mgieł, dającym przynajmniej częściową osłonę winnicom oraz zimne powietrze spływające do doliny w ciągu nocy. Na stokach znajdziemy skalistą glebę z dużą zawartością żelaza, dno doliny zajmują zaś cięższe gleby aluwialne.

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.

Inni klienci kupili również