Armenian Yerev Pomegranate sweet

Armenian Yerev Pomegranate wino z granatów

Ocena:
Smak
Słodkie
Kraj pochodzenia
Armenia
Region
Meghri
Szczep
Areni
Objętość
750ml
Kolor
Czerwone
Zawartość alkoholu
11,5%
Temperatura podawania
10-12 °C

39,99 zł

Opis

Zebrano najlepsze czerwone granaty z regionu Meghri. Sok z granatów (50%) i sok winogronowy (50%) zostały zmieszane, a następnie fermentowane. Dwa tygodnie fermentacji alkoholowej w temperaturze od 26°C do 28°C w kadziach ze stali nierdzewnej. 

Wino produkowane jest w specjalnej technologii, która pozwala zachować wyjątkowy smak, kolor i aromat granatu.  

Armenian Yerev Pomengranate jest aksamitnie gładkie, z dobrze wyczuwalnymi garbnikami owocowymi którym zawdzięcza swą głębie smaku. Wino o odcieniu ciemnoczerwonym z rubinowymi akcentami i wyjątkowym bukiecie bogatych aromatów granatu i jagód. Wino ze słodkimi taninami, smakiem granatów i dojrzałych czerwonych owoców oraz świeżym posmakiem.

Pasuje do kurczaka, sera i deserów. Może być też deserem samo w sobie.

Warto schłodzić do temp. 10-11°C

Owoc granatu symbolizuje w Armenii życie, dobrobyt i obfitość. Ten unikalny produkt jest specjalnością typową dla tego kraju.

Prozdrowotne działanie owoców granatu:

Granaty zawierają w sobie bardzo dużą ilość antyutleniaczy, które wpływają na dobrą regenerację komórek, usuwają wolne rodniki, które powodują starzenie. Antyutleniacze zawarte w granatach w sposób naprawdę odczuwalny wspomagają walkę z rakiem. Związki zawarte w granatach zmniejszają absorpcję złego cholesterolu, wyrównują poziom cukru we krwi, regulują ciśnienie, zwalczają wiele bakterii. 

Oczywiście najlepszy jest 100% sok z granatów bez alkoholu - ale dla urozmaicenia prozdrowotnej diety, warto jeść owoce granatu, pić sok, oraz pić wino z granatów ;)

Na zdrowie!

brak w magazynie

Najlepiej podawać do

Charakterystyczne aromaty

o producencie wina

Ocena

Obecnie brak recenzji tego produktu.