Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.
GX Zobacz większe

Alta Alella - GX Garnatxa negra organic 2017

8213

Nowy produkt

Hiszpańskie czerwone wino wytrawne produkowane ze szczepu Grenache (w Katalonii zwanego Garnatxa Negra). W oku piękny kolor wiśni z fioletowymi refleksami. Nos pełen czerwonych owoców, a także delikatnie fiołkowy, zaś usta są dobrze zbudowane, pełne czerwonych owoców, z wyczuwalną, miękką tanina. Po zbiorze, grona z upraw organicznych macerują przez 15 dni w temperaturze 22 ºC, po czym jest z nich delikatnie wyciskany sok, który później fermentuje w kadziach ze stali nierdzewnej.

Dostępna również butelka o pojemności 1,5 l

Więcej szczegółów

52,49 zł brutto

Producent
Alta Alella
Alta Alella

Opis

Kolor Czerwone
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Hiszpania
Region Katalonia
Szczep Grenache
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 13,5%
Temperatura podawania 16-18 °C

Alta Alella

Alta Alella jest rodzinnym projektem, rozpoczętym w 1991 roku przez przedsiębiorcę i enologa Josepa Marię Pujol-Busquetsa oraz jego żonę. Winnica znajduje się nieopodal Barcelony, w rolniczej części parku przyrodniczego Sierra de Marina. Posiadłość dzieli zaledwie 2 km od brzegu Morza Śródziemnego. Produkuje się tu spokojne wina z lokalnych szczepów oraz najwyższej klasy Cavy. Cała produkcja oparta jest na certyfikowanym rolnictwie ekologicznym, a spora część produkowanych tu win, to wina naturalne.

30 innych produktów w tej samej kategorii: