Nowy Amon-Ra by Ben Glaetzer 2009 Zobacz większe

Amon-Ra by Ben Glaetzer 2009

40148

Nowy produkt

Amon-Ra Shiraz to kultowe wino, które uosabia pasję Bena Glaetzera do tworzenia win pełnych aromatów, wielowarstwowych i intensywnych, ale wciąż eleganckich, stylowych i doskonale wyważonych.

W mitologii egipskiej Amon-Ra jest uważany za króla wszystkich bogów. Uważano, że świątynia Amon-Ra była pierwszą świątynią, w której założono winnicę monokulturową, aby produkować wino dla mieszkańców świątyni.

Oko z przodu etykiety to wszystkowidzące oko Horusa lub wedjat („całe”) - potężny egipski symbol ochrony. Jest przedstawiony jako figura składająca się z sześciu części, odpowiadających temu, co Egipcjanie uważali za sześć zmysłów; dotyk, smak, słuch, wzrok, zapach i myśl.

Ben stworzył Amon-Ra Shiraz, aby odwoływać się do wszystkich tych sześciu zmysłów.

Głęboki fioletowo-czarny kolor, Amon-Ra 2009 ma wyraźne aromaty cierpkich jagód ponad nutami surowego mięsa, żyznej gliny, ekstraktu drożdżowego i goździków. W ustach jest bardziej eleganckie, ma średni do mocnego poziom bardzo delikatnych tanin.  Żywy i świeży kwas, który przyjemnie się utrzymuje przez długi czas; owocowy finisz.

Wino cały czas świetne do picia i może jeszcze leżeć w piwnicy do 2025r.

Więcej szczegółów

280,00 zł brutto

payments-logos
Producent
Glaetzer Wines
Glaetzer Wines

Opis

KolorCzerwone
SmakWytrawne
Kraj pochodzeniaAustralia
RegionDolina Barossa
SzczepSyrah
Objętość750ml
Zawartość alkoholu14,5%
Temperatura podawania16-18 °C

Glaetzer Wines

Pierwsi Glaetzerowie osiedlili się w Dolinie Barossa w 1888 roku po emigracji z Brandenburgii w Niemczech. Rodzina była jednymi z najwcześniejszych zarejestrowanych hodowców winorośli w Dolinie Barossa i Dolinie Clare. 

Ponad sto lat później patriarcha winiarstwa Colin Glaetzer założył Glaetzer Wines, butikową rodzinną winnicę produkującą najwyższej jakości wina z Doliny Barossa. Dzisiaj syn Colina, Ben, kontynuuje tradycje winiarskie w Glaetzer Wines. 

Nieodparty Ben Glaetzer jest siłą napędową Glaetzer Wines. Ben ukończył winiarstwo na Adelaide University w Południowej Australii.

Zdolność Bena do łączenia tradycyjnych technik produkcji wina z nowoczesnym zacięciem znajduje odzwierciedlenie w stylu win pod marką Glaetzer. Z minimalną ingerencją tworzy wyjątkowe, eleganckie wina, które uważane są za klasyki.

Opinie

Napisz opinię

Amon-Ra by Ben Glaetzer 2009

Amon-Ra by Ben Glaetzer 2009

  • Objętość: 750ml
  • Smak: wytrawne
  • Kolor: czerwone
  • Kraj pochodzenia: Australia
  • Zawartość alkoholu: 14,5%
  • Temperatura podawania: 16-18 °C
  • Produkowane ze szczepu: Shiraz
  • Region: Dolina Barossa

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: