Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.
Nowy Domaine Huguenot - Fixin Petits Crais Zobacz większe

Domaine Huguenot - Pinot Noir Fixin Petits Crais 2016

5699

Nowy produkt

Domaine Huguenot Fixin Petit Crais to czerwone wino wytrawne pochodzące z ciężkich gleb gliniastych w wiosce Fixin we francuskiej Burgundii, które nadają winu tonicznego i mocnego charakteru. Na podniebieniu rozwija się piękna aromatyczna paleta dojrzałych owoców i przypraw, kończąca się obfitym i bogatym wykończeniem. Wino wyprodukowane ze szczepu Pinot Noir, leżakuje w beczce z francuskiego dęba przez okres 12 do 18 miesięcy.

Więcej szczegółów

179,99 zł brutto

Producent
Domaine Huguenot
Domaine Huguenot

Opis

Kolor Czerwone
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Francja
Region Burgundia
Szczep Pinot Noir
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 13%
Temperatura podawania 16-18 °C

Domaine Huguenot

Rodzinna winnica, której tradycja produkcji wina sięga 10 pokoleń wstecz. Swoją historię w Marsannay i pracę z winoroślą zaczęto tu od 1789 roku. Obecnie domeną zarządza Philippe. Jego ojciec Jean-Louis powiększył posiadłość z pięciu do dwudziestu dwóch hektarów (dwanaście w Marsannay, sześć w Fixin i cztery w Gevrey), zanim przekazał wodze. Philippe podjął odważny krok polegający na objęciu wszystkich dwudziestu dwóch hektarów produkcją ekologiczną (konwersja została zakończona w 2010r.).

30 innych produktów w tej samej kategorii: