Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.
Abbotts&Delaunay - Sauvignon Zobacz większe

Abbotts & Delaunay - Sauvignon Blanc 2018

27493

Nowy produkt

Francuskie białe wytrawne wino o jasnożółtej barwie. Aromaty czerwonej porzeczki, marakui, truskawki, cytryny, wiciokrzewu, krzemionki. Bardzo aromatyczne i świeże podniebienie o bogatym i okrągłym finiszu. Winogrona odmiany Sauvignon Blanc do tego wina pochodzą z czterech terroir w Langwedocji: równiny Hérault, która daje owoce i okrągłość, Gard, doliny Aude, która przynosi złożone aromaty, oraz wschodniej części obszaru Aude, chłodniejszego regionu, w którym winogrona nadają winu świeżość .  Winogrona są zbierane wcześnie rano. Fermentacja na skórkach na kilka godzin przed prasowaniem. Fermentacja alkoholowa w kadziach ze stali nierdzewnej w temperaturze 15–18 ° C. Wino dojrzewa przez kilka miesięcy na osadzie. Wczesne butelkowanie. Brak fermentacji malolaktycznej w celu zachowania świeżości.

Więcej szczegółów

49,99 zł brutto

Producent
Abbotts & Delaunay
Abbotts & Delaunay

Opis

Kolor Białe
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Francja
Region Langwedocja
Szczep Sauvignon Blanc
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 12,5%

Abbotts & Delaunay

Butikowa wytwórnia specjalizująca się w winach wysokiej jakości wina z Langwedocji. Właścicielem i zarazem Winemakerem jest - Laurent Delaunay, mający w swojej pracy zacięcie burgundzkie. W roku 2017 Decanter wybrał właśnie wino Delaunaya, jako najlepszą langwedocką czerwień - Minervois "Cumulo Nimbus" 2014.

30 innych produktów w tej samej kategorii: