O swojej niewielkiej, rodzinnej winiarni opowiadają sami właściciele i twórcy wina w jednym: Birgit i Christian Boujongowie.

SIEDLISKO

Posiadamy 14 hektarów upraw w Dolinie Mozeli, na terenie miejscowości Brauneberg w trzech znanych i cenionych winnicach: Klostergarten, Mandelgraben i Juffer. Są to jedne z najlepszych siedlisk dla rieslinga na świecie. Ciepłe gleby łupkowe położone na stromych brzegach rzeki Mozeli bezpośrednio odpowiadają za wysoką jakość naszych win. Takie warunki to jest królestwo rieslinga, więc w nim się specjalizujemy, ale uprawiamy także w mniejszych ilościach jasne winogrona rivaner i chardonnay, oraz ciemne pinot noir i dornfelder.

WINO

Budynek naszej winiarni leży na obrzeżach wioski Brauneberg, której nazwa pojawia się w nazwach naszych win na etykietach. Na miejscu mamy dom gościnny (B&B), do którego serdecznie zapraszamy turystów, na naszym tarasie prowadzimy degustacje z widokiem na winnice. Po całym dniu zwiedzania pięknej Doliny Mozeli można u nas dobrze zrelaksować się z kieliszkiem wina w ręku i pogawędzić z winiarzem. Lub winiarką, dodaje Birgit.

STYL

Wyrastając z wielowiekowej tradycji niemieckiego winiarstwa nie podążamy za chwilowymi kaprysami mody. Słuchamy jednak naszych klientów, staramy się odpowiadać na ich potrzeby. Nie interesuje nas rewolucja, raczej ewolucja smaku. Stawiamy na bezkompromisową jakość win opartych o tradycję lokalną z wyczuciem współczesnej estetyki.

BOUJONG TO MY

W naszych wina odbija się nasz charakter. Bo wino to więcej niż praca, to nasze życie, to sprawa rodzinna. Odziedziczyliśmy winnice po naszych przodkach, jesteśmy czwartym pokoleniem winiarzy. Sami kochamy wino. Butelkujemy tylko to co i nam także smakuje, wina, które przynoszą nam i naszemu regionowi dumę i satysfakcję. Dostarczamy te butelki na rynek krajowy i na eksport, ale wraz z nimi przekazany jest czynnik ludzki, dlatego cenimy sobie bardzo dwustronną komunikację interpersonalną. Dla nas najważniejsze jest, żeby wina Boujong Państwu jak najbardziej odpowiadały!