Degustacja win online. Jak degustować wina online?

Degustacja wina to sztuka smakowania oraz celebracji. Tutaj nie liczy się szybkość, wręcz odwrotnie. Trzeba zwolnić tempo, którym żyje się na co dzień i włączyć trzy zmysły: wzrok, węch i smak. Każdy po kolei, nie używając skrótów. Degustację prowadzą ludzie, którzy o winie wiedzą wiele, tym bardziej o degustowanych winach. Przyzwyczailiśmy się, że w Internecie możemy o winie poczytać lub przejrzeć zdjęcia etykiet. Jeśli dobrze się nad tym zastanowić – doznania smakowe i zapachowe są ważne dla ludzkiego funkcjonowania. Dają więcej wrażeń, radości i wspomnień niż jakikolwiek widok lub tekst. Rozwijają wyobraźnię, gust, towarzyszą w najważniejszych chwilach życia. Czemu tego nie utrwalić? Dlaczego nie podzielić się tym z innymi? Degustacja online to nic innego jak degustacja wina połączona z integracją, w której uczestniczymy przy użyciu Internetu.

Jak wygląda degustacja win online (eTasting)?

Degustacji online (eTasting) pozwala zintegrować się biorąc udział degustacji win dla osób znajdujących się fizycznie w dowolnym miejscu na świecie. Dzięki degustacjom wina przez Internet, można bez wychodzenia z domu uczestniczyć w spotkaniu i degustacji łącząc się podczas wideokonferencji z resztą grupy i sommelierem bądź osobą posiadającą dużą wiedzę o winie. Przed rozpoczęciem eTastingu wybrane wina zostają wysyłane do klienta. Degustacja odbywa się w domach przed ekranem tabletu, komputera lub smart telewizora. Przy użyciu aplikacji Zoom istnieje możliwość, by zobaczyć sommeliera i uczestników, którzy zdecydują się włączyć kamerki. Realizacja degustacji online odbywa się w grupie.

Niezależnie od tego, czy będzie to szkolenie online dla zawodowców czy jednorazowa rozrywka, składa się ona z trzech etapów, opartych na różnorodnych wrażeniach zmysłowych: ocenie wizualnych walorów wina, degustacji zapachowej (bukiet i aromaty winne), potem ocenie smaku.

Jakie są wymagania dotyczące degustowania win przez Internet?

Jedynymi wymaganiami, jakie muszą spełnić uczestnicy, jest dostęp do Internetu oraz pełnoletność. Warto na degustacji pojawić się "na trzeźwo", żeby móc całkowicie wykorzystać uczestnictwo w tak niecodziennym wydarzeniu i w pełni poczuć smak wina.

Czy warto degustować wina online z Sommelierem?

Degustacja online z sommelierem pozwala na zdobycie szczegółowej wiedzy o winach. Specjalista dzięki właściwemu przygotowaniu zestawów degustacyjnych może poprowadzić pokaz, podczas którego wszyscy w jednym czasie próbują, testują smakują podobne wino.

Degustacja wina to spotkanie z sommelierem prowadzone online. Doświadczony sommelier opowie o ciekawych szczegółach, skupiając się na wyjątkowo wyselekcjonowanych etykiet poddanych degustacji, odpowiadając przy tym na pytania zainteresowanych. Sommelier jest przez cały czas widoczny dla uczestników, którzy również mogą włączyć kamerki, skracając nieco dystans z pozostałymi.

Jakie inne trunki można degustować online?

Degustacja online dotycząca wina to jeden z najczęściej organizowanych degustacji przez Internet. Prócz wina można także degustować whisky oraz piwo. Degustacja tych trunków przebiega podobnie. Odmienne rodzaje alkoholu różnią się jedynie zasadami smakowania podczas kolejnych etapów. Przykładowo: jeśli próbujemy wina, degustacja, nie musi kończyć się przełknięciem trunku. Degustacja piwa z kolei już tego wymaga – smak piwa koncentruje się w ostatnich, pozostających na języku, kroplach goryczki. Natomiast, aby uwolnić więcej zapachów i smaków whisky, zaleca się w trakcie spotkania stopniowo dodawać kilka kropel wody.

Gdzie można zapisać się na degustację win online?

Jeśli integracja zespołu online w formie winnej degustacji, to coś, czego Państwo szukają, zapraszamy na stronę internetową Rafa Wino. Firma organizuje degustacje online zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla firm. Spotkania szyte na miarę. Usiądźcie wygodnie, połączcie się i bawcie dobrze!

KROK PO KROKU

1. Odwiedź stronę internetowa Rafa Wino, znajdziesz tam zestawy degustacyjne oraz informacje na temat degustacji online.

2. Na stronie Rafa Wino znajdziesz odnośnik do zestawu, nie musisz go kupować w całości, możesz wybrać poszczególne pozycje w butelkach o mniejszej pojemności, które Cię interesują lub uczestniczyć w wydarzeniu bez kupowania wina.

3. Jeśli zdecydujesz się na zakup zestawu lub wybranych win odbierz je przed degustacją lub skorzystaj z wygodnej przesyłki kurierskiej.

4. W dniu, kiedy ma się odbyć eTasting skorzystaj z odnośnika i hasła, aby dołączyć (link do spotkania umieszczony w opisie zestawu).

Rafa Wino oferuje Państwu przede wszystkim:

- Zestawy degustacyjne (2 do 6 butelek wina w mniejszych butelkach w zależności od tematyki degustacji),

- świetną przygodę w domowym zaciszu,

- sporą dawkę nowej wiedzy,

- miło spędzony czas,

- degustację prowadzona przez profesjonalistę przez aplikację Zoom,

- bogatą porcję wiedzy na temat wina i winiarstwa bez opuszczania domu.

Czas trwania spotkania może zawierać się w przedziale od 45 – 90 minut. Prowadzący mają doświadczenie w degustacjach online, dzięki któremu gwarantują dynamiczne oraz ciekawe degustacje.

Degustacje online dla firm wyceniane są indywidualnie, w zależności od liczby uczestników, wybranych win i tematu. Rafa Wino prowadzi degustacje przez Internet również w języku angielskim.

W zależności od tematyki eTastingu oraz różnych podziałów wina Rafa Wino tworzy ofertę degustacji zdalnej zgodną z preferencjami zainteresowanych. Degustowane są wina wytrawne, półwytrawne, słodkie, półsłodkie, musujące. Rafa Wino poleca także spróbowania win węgierskich i austriackich. Do dyspozycji jest większość regionów winiarskich, różne metody przygotowania win, tradycje oraz style. Nowoczesność, światowe trendy i spuścizna historii. Wina wytrawne, białe, różowe oraz czerwone, a także najlepsze na świecie wina słodkie, wybitne wina rocznikowe Aszu. Coraz więcej ciekawych win musujących. Wino węgierskie i wino austriackie ma różne oblicza, a przy tym zdecydowanie światowy poziom jakości. Zdecydowanie warte próbowania, kosztowania i testowania.

Winami, na które warto również zwrócić uwagę to wina BIO. Z winogron pochodzących z upraw ekologicznych, a w pewnych wyjątkach nawet biodynamicznych w zgodzie z naturą przygotowane z wyczuciem i dbałością, zatem wierne odmianie, a jeszcze wierniejsze swojemu siedlisku. Najoryginalniejsze w tym zestawieniu są wina naturalne.

Jak można zapisać się na degustację win?

Zainteresowanych degustacja win online zapraszamy na stronę internetowej Rafa Wino.

Po więcej informacji zapraszamy przez kontakt e-mailowy lub telefoniczny.

Kontakt z biurem Rafa Wino

Tel.: 18 547 51 93

Tel kom.: 604582582

E-mail: biuro@rafa-wino.pl

Czy degustacja win online to dobry prezent?

Bardzo dobry! To wyjątkowy upominek. Degustacja wina online to niesamowicie oryginalny pomysł na prezent. Pozwala wzbogacić swoją wiedzę o winie. To również dobra okazja do zasmakowania nowych gatunków wina, a przy tym może być zrealizowany bez względu na miejsce zamieszkania. Degustacja wina online to fantastyczne przeżycie, dostarczające wielu emocji! Nie ma konieczności zakładania strojów wieczorowych, wystarczy wziąć kieliszki w dłoń i dobrze się bawić! Wino, które zostanie dostarczone do Waszego domu, będzie smakowało znakomicie!

Świadoma degustacja to jedno z najbardziej interesujących przeżyć, jakich mogłyby doświadczyć ludzkie zmysły. Próbowanie jest nieodłączną częścią człowieczeństwa, jednak codzienny pęd oraz zobowiązania czynią ją często sytuacją bez odpowiedniego anturażu.

Komu podarować degustację wina online?

- Miłośnikowi wina, który chętnie pozna nowe smaki,

- Osobie, która chciałaby zgłębić wiedzę o winie,

- Bliskiej osobie jako oryginalny prezent z okazji urodzin bądź innych ważnych uroczystości.

Related products

Alta Alella - Mirgin D.O. Cava Reserva Brut Nature 0,375l
 • Pansa Blanca (Xarel-lo)
 • Hiszpania
 • Wytrawne
Wina z Hiszpanii

Alta Alella - Cava Mirgin Reserva Brut Nature 2017 BIO/VEGAN 0,375l

Alta Alella - Organic/BIO
8205
Objętość: 375ml Smak: Wytrawne Kolor: Białe musujące Kraj pochodzenia: Hiszpania Zawartość alkoholu: 12% Temperatura podawania: 10-12°C Produkowane ze szczepu: Pansa Blanca (Xarel-lo), Macabeu, Parellada Region: Katalonia
51,49 zł
Gotz - Tokaji Szamorodni...
 • Furmint
 • Węgry
 • Słodkie
Wina z Węgier

Gotz - Tokaji Szamorodni Edes 2016 słodki

Gotz Pinceszet
15328
Objętość: 500ml Smak: Słodkie Kolor: Białe  Kraj pochodzenia: Węgry  Zawartość alkoholu: 12% Temperatura podawania: 10-12°C Produkowane ze szczepu: Furmint Region: Tokaj
46,99 zł
Szamorodni Edes
 • Furmint
 • Węgry
 • Słodkie
Wina z Węgier

Hollokoi - Tokaji Szamorodni Edes 0,5l 2017

Hollokoi Mihaly
28180
Objętość: 500ml Smak: Słodkie Kolor: Białe  Kraj pochodzenia: Węgry  Zawartość alkoholu: 13% Temperatura podawania: 10-12°C Produkowane ze szczepu: Furmint, Harslevelu Region: Tokaj
49,99 zł
Marsuret - Prosecco Extra Dry Il Soller 0,375 l
 • Glera
 • Włochy
 • Półwytrawne
Objętość: 375 ml Smak: Półwytrawne Kolor: Białe Kraj pochodzenia: Włochy Zawartość alkoholu: 11.5%  Temperatura podawania: 8-9°C Produkowane ze szczepu: Glera Region: Veneto / Valdobbiadene
51,49 zł
Pelle Pince - Zsofia cuvee...
 • Furmint
 • Węgry
 • Słodkie
Wina z Węgier

Pelle Pince - Zsofia cuvee 2019

Pelle Pince
15591
Objętość: 500ml Smak: Słodkie Kolor: Białe  Kraj pochodzenia: Węgry  Zawartość alkoholu: 11,5% Temperatura podawania: 10-12°C Produkowane ze szczepu: Furmint, Harslevelu, Sargamuskotaly Region: Tokaj
75,99 zł
Winzer Krems - „13“ Blauer Zweigelt
 • Zweigelt
 • Austria
 • Wytrawne
Wina z Austrii

Winzer Krems - 13 Blauer Zweigelt 2021 0,375l

Winzer Krems
41802
Objętość:375ml Smak: Wytrawne Kolor: Czerwone Kraj pochodzenia: Austria Zawartość alkoholu: 13% Temperatura podawania: 16-18°C Produkowane ze szczepu: Blauer Zweigelt Region: Krems
30,99 zł
Winzer Krems - „13“ Grüner Veltliner
 • Gruner Veltliner
 • Austria
 • Wytrawne
Wina z Austrii

Winzer Krems - 13 Gruner Veltliner 2021 0,375l

Winzer Krems
41800
Objętość: 375mlSmak: WytrawneKolor: BiałeKraj pochodzenia: AustriaZawartość alkoholu: 12,5%Temperatura podawania: 10-12°CProdukowane ze szczepu: Gruner VeltlinerRegion: Krems
30,99 zł