Nowy Winzer Krems - Gewurztraminer Spatlese 1981 Zobacz większe

Winzer Krems - Gewurztraminer Spatlese 1981

2661

Nowy produkt

Półwytrawny Gewurztraminer z regionu Kremstal.

Wino jakościowe z wyróżnikiem(Prädikatswein), to podkategoria win jakościowych, obejmująca z założenia trunki najwyższej jakości. Wina te nie mogą być szaptalizowane ani dosładzane po fermentacji. 

W przypadku tego wina, wyróżnik "spatlese" oznacza, że wino zostało wyprodukowane z gron z późnych zbiorów.  

Na początek lekko zakurzony charakter, herbaciane róże, cukier słodowy; odświeża się w kieliszku - aromaty kokosa, liczi i pomarańczy; łagodny, lekko zaokrąglony charakter, ze słodko-owocowym finiszem i znaczną długością.

Wyjątkowe, niemal 40-letnie wino.

Więcej szczegółów

219,99 zł brutto

Producent
Winzer Krems
Winzer Krems

Opis

Kolor Białe
Smak Półwytrawne
Kraj pochodzenia Austria
Region Krems
Szczep Gewurztraminer
Objętość 700ml
Zawartość alkoholu 12%
Temperatura podawania 10-12 °C

Winzer Krems

To największy austriacki producent win jakościowych i dobitny dowód na to, że w winiarstwie niekoniecznie „duży” musi oznaczać „gorszy”. Firma jest współwłasnością 962 winiarzy, którzy uprawiają winorośl aż na na 990 hektarach. Cały zbiór jest przeprowadzany ręcznie. Potwierdzeniem jakości powstających w spółdzielni produktów jest przywilej ich dostarczania – od dwunastu lat! – na bal w Operze Wiedeńskiej. Większość produkcji opiera się tradycyjnie o Gruner Veltlinera oraz Rieslinga. Winzer Krems wytwarza z szczególną pieczołowitością wina z najwyższej linii Sommelier dedykowanej do gastronomi. Efektem jest najlepszy Riesling konkursu Salon15 - Pfaffenberg 2013.

30 innych produktów w tej samej kategorii: