Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.
Nowy Winzer Krems - 'Kremser Pfaffenberg' Riesling Kabinett 1999 Zobacz większe

Winzer Krems - Riesling Pfaffenberg Kremser Kabinett 1999

2660

Nowy produkt

Austriacki riesling z regionu Krems/Donau. Wino wytrawne, bardzo eleganckie. 

Indywidualny, ziemisty, omszony nos, pieczone jabłko i brzoskwinia; następnie smak pięknych owoców pestkowych, dobrze zintegrowana kwasowość; wykończenie stosunkowo krótkie, ale idealne dla klasy wagowej.

Świetnie będzie pasował do pikantnego jedzenia, wieprzowiny, skorupiaków, drobiu i wędliny. 

Więcej szczegółów

119,99 zł brutto

Producent
Winzer Krems
Winzer Krems

Opis

Kolor Białe
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Austria
Region Krems
Szczep Riesling
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 12%
Temperatura podawania 10-12 °C

Winzer Krems

To największy austriacki producent win jakościowych i dobitny dowód na to, że w winiarstwie niekoniecznie „duży” musi oznaczać „gorszy”. Firma jest współwłasnością 962 winiarzy, którzy uprawiają winorośl aż na na 990 hektarach. Cały zbiór jest przeprowadzany ręcznie. Potwierdzeniem jakości powstających w spółdzielni produktów jest przywilej ich dostarczania – od dwunastu lat! – na bal w Operze Wiedeńskiej. Większość produkcji opiera się tradycyjnie o Gruner Veltlinera oraz Rieslinga. Winzer Krems wytwarza z szczególną pieczołowitością wina z najwyższej linii Sommelier dedykowanej do gastronomi. Efektem jest najlepszy Riesling konkursu Salon15 - Pfaffenberg 2013.

30 innych produktów w tej samej kategorii: