Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.
Nowy Stagard - Riesling "Handwerk" Zobacz większe

Stagard - Riesling Handwerk organic

Nowy produkt

Austriackie białe wino wytrawne. Ten Riesling pochodzi z części Pfaffenberg, niższych tarasów poniżej Schreck oraz z miejsc po drugiej stronie rzeki w Wachau. Jest w 100% spontanicznie fermentowany w stali nierdzewnej. Jest to słony, liniowy riesling, w którym wyczujemy limonkę, wiśnie i cytrusy. Struktura i równowaga. Gra świeżej kwasowości i owoców ma zasadnicze znaczenie dla wielkich Rieslingów. Właśnie to odzwierciedla kunszt. Elegancki, harmonijny, owocowy i wyraźny.

Winobranie, maceracja i fermentacja: selekcja z tarasów na Braunsdorfer, Boden. Winobranie w drugiej serii. Maceracja przez 24 godziny, spontanicznie fermentowane.

Wina wegańskie i organiczne z najlepszych winnic w Krems / Stein ad Donau i Wachau, uprawiane na starych tarasach i starożytnych podłożach skalnych, które są własnością rodziny od 1786 roku.

Więcej szczegółów

84,99 zł brutto

Producent
Stagard
Stagard

Opis

Kolor Białe
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Austria
Region Niederoesterreich
Szczep Riesling
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 12,5%
Temperatura podawania 10-12 °C

Stagard

Szwedzko - austriacki projekt małżeństwa Urban i Dominique Stagard, którzy kontynuują 600-letnią tradycję piwnicy zlokalizowanej w Stein, w regionie Krems. Ekologiczna uprawa winorośli, rozmiłowanie w Rieslingach oraz bezkomropromisowa, austriacka szkoła, to cechy wyróżniające to miejsce.

30 innych produktów w tej samej kategorii: