Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.
Haider - Blaufränkisch Zobacz większe

Haider - Blaufränkisch

44511

Nowy produkt

Austriackie czerwone wino wytrawne wykonane w regionie Burgenland ze szczepu Blaufränkisch. Wino o głębokiej, rubinowej czerwieni, zrobione z owoców zebranych z ponad 30-letnich krzewów, z jednego z najpopularniejszych austriackich szczepów. Zapach: wiśnie, jeżyny, czarna porzeczka oraz igliwie. W ustach zrównoważone, intensywne, soczyste, owocowo-przyprawowe z podkreśloną kwasowością, dość dobrze zbudowane. Finisz średnio długi.

Więcej szczegółów

49,99 zł brutto

Producent
Haider
Haider

Opis

Kolor Czerwone
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Austria
Region Burgenland
Szczep Blaufränkisch
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 12,5%
Temperatura podawania 16-18 °C

Haider

Winnica Haider znajduje się we wschodniej części Austrii, na wschodnim brzegu jeziora Neusiedler, w pobliżu granicy z Węgrami, na obszarze parku narodowego Neusiedler See-Seewinkel. Rodzina Haider zajmuje się winem od roku 1870 - obecni właściciele to już czwarta generacja. Na 13 ha uprawiane jesr 13 odmian białych winogron - w sumie porastając 70% obszaru. To białe odmiany sadzonek: Rieslinga, Chardonnay, Muscat Ottonela, Traminera i Sauvignon Blanc. Pozostałe 30% zagospodarowane jest Zweigeltem, Gamay i trochę St. Laurent. Merlotem i Cabernet Sauvignon zapewniającym międzynarodową stylistykę win.

30 innych produktów w tej samej kategorii: