Stagard - Gruner Veltliner Handwerk Zobacz większe

Stagard - Gruner Veltliner Handwerk organic 2018

2646

Nowy produkt

Wino powstało z gron starych krzewów (30-60 lat) rosnących na dwóch tarasowych organicznych winnicach. Duże zróżnicowanie podłoża (żwir, less, glina, piasek) znajduje odzwierciedlenie w winie, które jest mineralne, soczyste i jędrne. Żywa, kwasowa struktura na podniebieniu, rześka i świeża, cytrynowa nuta na wykończeniu. Wino, które świetnie dojrzewa. Certyfikowane wino biologiczne i wegańskie.

Winobranie, maceracja i fermentacja: wino jest wyborem z południowych górskich i tarasowych winnic Danzern i Pitschental - Großlage Pfaffenberg. Gleby są mineralne, wapienne i piaszczyste. Danzern to podnóże Pfaffenberger. Ten klasyk został zebrany w drugiej rundzie winobrania. Czas maceracji: 24 godziny, fermentowane spontanicznie.

Wina organiczne z najlepszych winnic w Krems / Stein ad Donau i Wachau, uprawiane na starych tarasach i starożytnych podłożach skalnych, które są własnością rodziny od 1786 roku.

Więcej szczegółów

79,99 zł brutto

Producent
Stagard
Stagard

Opis

Kolor Białe
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Austria
Region Niederoesterreich
Szczep Gruner Veltliner
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 12,5%
Temperatura podawania 10-12 °C

Opis producenta

Szwedzko - austriacki projekt małżeństwa Urban i Dominique Stagard, którzy kontynuują 600-letnią tradycję piwnicy zlokalizowanej w Stein, w regionie Krems. Ekologiczna uprawa winorośli, rozmiłowanie w Rieslingach oraz bezkomropromisowa, austriacka szkoła, to cechy wyróżniające to miejsce.

30 innych produktów w tej samej kategorii: