Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.
Haider - Riesling Spätlese Zobacz większe

Haider - Riesling Spätlese

8310

Nowy produkt

Austriackie białe wino półsłodkie produkowane z odmiany Riesling w regionie Burgenland. Wino o słomkowej barwie, intensywnym zapachu i lekkiej strukturze. W zapachu wyczujemy owoce pestkowe takie jak brzoskwinie i morele, poza tym jabłko i limonka. Usta podążają za nosem równoważąc słodycz przyjemną kwasowością. Na końcu na języku pozostają przyjemne "szczypawki". Przepyszne wino o niskiej zawartości alkoholu.

Więcej szczegółów

49,99 zł brutto

Producent
Haider
Haider

Opis

Kolor Białe
Smak Półsłodkie
Kraj pochodzenia Austria
Region Burgenland
Szczep Riesling
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 10,5%
Temperatura podawania 10-12 °C

Haider

Winnica Haider znajduje się we wschodniej części Austrii, na wschodnim brzegu jeziora Neusiedler, w pobliżu granicy z Węgrami, na obszarze parku narodowego Neusiedler See-Seewinkel. Rodzina Haider zajmuje się winem od roku 1870 - obecni właściciele to już czwarta generacja. Na 13 ha uprawiane jesr 13 odmian białych winogron - w sumie porastając 70% obszaru. To białe odmiany sadzonek: Rieslinga, Chardonnay, Muscat Ottonela, Traminera i Sauvignon Blanc. Pozostałe 30% zagospodarowane jest Zweigeltem, Gamay i trochę St. Laurent. Merlotem i Cabernet Sauvignon zapewniającym międzynarodową stylistykę win.

30 innych produktów w tej samej kategorii: