Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.
Kremser Sandgrube Grüner Veltliner Zobacz większe

Winzer Krems - Gruner Veltliner Sandgrube 2018

25164

Nowy produkt

Wino białe, wytrawne z najbardziej popularnego austriackiego szczepu Grüner Veltliner.

W oku bladożółte z delikatnymi, zielonkawymi refleksami. Delikatny nos, przyczajony owoc - głównie gruszki i białe porzeczki, za to na pierwszym planie biały pieprz i kamienna mineralność. Usta całkiem bogate, z długim, jędrnym, kwasowym finiszem i mineralnymi akcentami. Świetny balans cukru resztkowego i kwasowości. Grona, z których powstaje, wyrastają na doskonałej, lessowej glebie naddunajskich wzgórz.

Pasuje do dań rybnych i mięsnych, a także do sałatek i twarogu.

Złoty medal Mundus Vini za rocznik 2017 – luty 2018 r

Więcej szczegółów

49,99 zł brutto

Producent
Winzer Krems
Winzer Krems

Opis

Kolor Białe
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Austria
Region Krems
Szczep Gruner Veltliner
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 12,5%
Temperatura podawania 10-12 °C

Winzer Krems

To największy austriacki producent win jakościowych i dobitny dowód na to, że w winiarstwie niekoniecznie „duży” musi oznaczać „gorszy”. Firma jest współwłasnością 962 winiarzy, którzy uprawiają winorośl aż na na 990 hektarach. Cały zbiór jest przeprowadzany ręcznie. Potwierdzeniem jakości powstających w spółdzielni produktów jest przywilej ich dostarczania – od dwunastu lat! – na bal w Operze Wiedeńskiej. Większość produkcji opiera się tradycyjnie o Gruner Veltlinera oraz Rieslinga. Winzer Krems wytwarza z szczególną pieczołowitością wina z najwyższej linii Sommelier dedykowanej do gastronomi. Efektem jest najlepszy Riesling konkursu Salon15 - Pfaffenberg 2013.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: