Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.
Winzer Krems - Kremser Riesling Pfaffenberg Zobacz większe

Winzer Krems - Riesling Pfaffenberg Kremser Reserve

25165

Nowy produkt

Austriacki riesling - wino białe,wytrawne z regionu Krems/Donau

Typowy Riesling - zielonkawo-żółty - wino o charakterystycznym smaku oraz zapachu śliwek, brzoskwiń, moreli, mandarynek i limetki, wszystko na słonawym, mineralnym tle. Eleganckie i wytrawne wino z bardzo dobrze wyważoną konstrukcją kwasowości. Komponuje się z cięższą kuchnią – daniami rybnymi i dzikim ptactwem.

Wyróżnienie: w 2015 roku najlepszy Riesling Austrii w konkursie Salon15 dla rocznika 2013. 

Więcej szczegółów

119,99 zł brutto

Producent
Winzer Krems
Winzer Krems

Opis

Kolor Białe
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Austria
Region Krems
Szczep Riesling
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 13,5%
Temperatura podawania 10-12 °C

Winzer Krems

To największy austriacki producent win jakościowych i dobitny dowód na to, że w winiarstwie niekoniecznie „duży” musi oznaczać „gorszy”. Firma jest współwłasnością 962 winiarzy, którzy uprawiają winorośl aż na na 990 hektarach. Cały zbiór jest przeprowadzany ręcznie. Potwierdzeniem jakości powstających w spółdzielni produktów jest przywilej ich dostarczania – od dwunastu lat! – na bal w Operze Wiedeńskiej. Większość produkcji opiera się tradycyjnie o Gruner Veltlinera oraz Rieslinga. Winzer Krems wytwarza z szczególną pieczołowitością wina z najwyższej linii Sommelier dedykowanej do gastronomi. Efektem jest najlepszy Riesling konkursu Salon15 - Pfaffenberg 2013.

30 innych produktów w tej samej kategorii: