Winzer Krems - Kremser Wachtberg Reserve Gruner Veltliner Zobacz większe

Winzer Krems - Gruner Veltliner Wachtberg Kremser Reserve 2017

25172

Nowy produkt

Wino białe, wytrawne z austriackiego regionu Krems. Przygotowane ze szczepu Gruner Veltliner, odmiany najważniejszej w Austrii. 

Wino kompletne, ma cztery wymiary, głębię, długość i teksturę. Jak na Veltlinera przystało bogate, szerokie, wręcz tłuste, z nutami pieprznymi ale także nuty egzotycznych owoców, brzoskwiń i jagód nadające mu świeżość i intensywność.

Wino to jest idealnym towarzyszem kuchni austriackiej i dobrze znanego “Wiener Schnitzel” oraz szparagów - ale nie tylko. Jego owocowy charakter doskonale harmonizuje się z wieloma pikantnymi potrawami. Wino dostępne również w butelkach 1,5 l

Więcej szczegółów

99,99 zł brutto

Producent
Winzer Krems
Winzer Krems

Opis

Kolor Białe
Smak Wytrawne
Kraj pochodzenia Austria
Region Krems
Szczep Gruner Veltliner
Objętość 750ml
Zawartość alkoholu 13,5%
Temperatura podawania 10-12 °C

Winzer Krems

To największy austriacki producent win jakościowych i dobitny dowód na to, że w winiarstwie niekoniecznie „duży” musi oznaczać „gorszy”. Firma jest współwłasnością 962 winiarzy, którzy uprawiają winorośl aż na na 990 hektarach. Cały zbiór jest przeprowadzany ręcznie. Potwierdzeniem jakości powstających w spółdzielni produktów jest przywilej ich dostarczania – od dwunastu lat! – na bal w Operze Wiedeńskiej. Większość produkcji opiera się tradycyjnie o Gruner Veltlinera oraz Rieslinga. Winzer Krems wytwarza z szczególną pieczołowitością wina z najwyższej linii Sommelier dedykowanej do gastronomi. Efektem jest najlepszy Riesling konkursu Salon15 - Pfaffenberg 2013.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: