Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.

Nowe produkty

Polska Jutrzenka

Polska Jutrzenka - pierwsza przerobowa (do wyrobu wina) odmiana winorośli wyselekcjonowana w Polsce. Odmianę tę wyhodował w Jaśle w latach 80-tych XX wieku Roman Myśliwiec. Jest to krzyżówka odmian SV12-375 i Pinot Blanc. Odmiana uprawiana w Polsce, ale spotykana już w kolekcjach i próbnych uprawach na Morawach, Słowacji i Wielkiej Brytanii. Pol...

Polska Jutrzenka - pierwsza przerobowa (do wyrobu wina) odmiana winorośli wyselekcjonowana w Polsce. Odmianę tę wyhodował w Jaśle w latach 80-tych XX wieku Roman Myśliwiec. Jest to krzyżówka odmian SV12-375 i Pinot Blanc. Odmiana uprawiana w Polsce, ale spotykana już w kolekcjach i próbnych uprawach na Morawach, Słowacji i Wielkiej Brytanii. Polska Jutrzenka daje wina o dobrej budowie, dość mocne, ekstraktywne, o zrównoważonej kwasowości. Najbardziej charakterystyczną cechą tej odmiany jest bardzo wyrazisty aromat, na który składają się nuty świeżych owoców (cytrusy, jabłko), liści porzeczki i świeżej mięty. Najczęściej do mieszania z innymi mało aromatycznymi odmianami win, oraz do wyrobu win likierowych. W corocznym konkursie „Galicyjski Konkurs Win” wina z odmiany jutrzenka otrzymują wysokie notowania.

Więcej

Polska Jutrzenka W tej kategorii nie ma produktów.