Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.

Nowe produkty

Pinot Gris

Pinot Gris - Szczep Pinot Gris znany jest od czasów średniowiecza. Wywodzi się on z Burgundii, gdzie ówcześnie określany był nazwą Fromenteau. Wina z tego szczepu w wydaniu alzackim są średnio-intensywne z wyraźnym kwiatowym bukietem i jak mało które nadają się do leżakowania. W Niemczech dają treściwe wina z wyraźną kwasowością. Na północy Włoc...

Pinot Gris - Szczep Pinot Gris znany jest od czasów średniowiecza. Wywodzi się on z Burgundii, gdzie ówcześnie określany był nazwą Fromenteau. Wina z tego szczepu w wydaniu alzackim są średnio-intensywne z wyraźnym kwiatowym bukietem i jak mało które nadają się do leżakowania. W Niemczech dają treściwe wina z wyraźną kwasowością. Na północy Włoch daje przesmaczne wina pomarańczowe, które mają tylu samo fanów, co przeciwników. Trend na te wina odnajdziemy również w Gruzji. Pinot Gris świetnie odnajduje się w wyrazistych potrawach, szczególnie w kuchni azjatyckiej. Udane połączenie będą z sałatką z kalmarami z grilla z pesto z selera, risotto z krewetkami, spaghetti z cytryną i szpinakowym sosem, pieczonym dorszem, przepiórkami, łososiem z dodatkiem imbiru czy też halibutem.

Więcej

Pinot Gris Jest 3 produktów.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów