Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.

Nowe produkty

Pinot Grigio

Pinot Grigio - Pinot Grigio, Pinot Gris, Sivi Pinot, Szary Pinot, Rulandske Sede, Grauburgunder, Szurkebarat. To wszystko geograficzne synonimy szczepu o bladoróżowych skórkach, pochodzącego z Burgundii i wywodzącego od Pinot Noir. Najbardziej znane wina z Pinot Grigio pochodzą z Alzacji we Francji, bądź z Wenecji Euganejskiej (Veneto) i Wenecji...

Pinot Grigio - Pinot Grigio, Pinot Gris, Sivi Pinot, Szary Pinot, Rulandske Sede, Grauburgunder, Szurkebarat. To wszystko geograficzne synonimy szczepu o bladoróżowych skórkach, pochodzącego z Burgundii i wywodzącego od Pinot Noir. Najbardziej znane wina z Pinot Grigio pochodzą z Alzacji we Francji, bądź z Wenecji Euganejskiej (Veneto) i Wenecji Julijskiej (Friuli-Venezia Giulia) we Włoszech. Klasyczne włoskie Pinot Grigio jest robione jako wino rześkie, niezbyt skomplikowane, nieco kwiatowe, z jabłkowo-cytrynowymi niuansami. Natomiast te, robione w alzackim stylu, to wina zdecydowanie bogatsze pod każdym względem: bardziej złożone w aromacie, bardziej złożone w smaku, dłużej zdolne zachować dobrą jakość. Pinot Grigio świetnie odnajduje się w wyrazistych potrawach, szczególnie w kuchni śródziemnomorskiej i azjatyckiej. Udane połączenie będą z sałatką z kalmarami z grilla z pesto z selera, risotto z krewetkami, spaghetti z cytryną i szpinakowym sosem, pieczonym dorszem, przepiórkami, łososiem z dodatkiem imbiru czy też halibutem.

Więcej

Pinot Grigio Jest 4 produktów.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów