Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.

Nowe produkty

Nebbiolo

Nebbiolo - szczep został wyhodowany w Piemoncie, chociaż jako miejsce jego pochodzenia wskazywana jest także Lombardia. Nazwa wywodzi się od piemonckiego słowa nebbia (mgła) z uwagi na wszechobecne mgły zwłaszcza w obszarze Langhe. Inna wersja podaje za źródło słowo nobile (szlachetny). Genetycznie Nebbiolo jest bardzo podobny do Viognier. Pierw...

Nebbiolo - szczep został wyhodowany w Piemoncie, chociaż jako miejsce jego pochodzenia wskazywana jest także Lombardia. Nazwa wywodzi się od piemonckiego słowa nebbia (mgła) z uwagi na wszechobecne mgły zwłaszcza w obszarze Langhe. Inna wersja podaje za źródło słowo nobile (szlachetny). Genetycznie Nebbiolo jest bardzo podobny do Viognier. Pierwsza wzmianka o szczepie pochodzi z 1268 r. i opisuje winorośl rosnącą w pobliżu Rivoli. Szczep występuje także pod nazwami – Spanna, Picutener i Chiavennasca. Najczęściej produkuje się je jako wino jednoodmianowe. Rzadziej miesza się z Cabernetem lub Barberą. Nebbiolo charakteryzuje się ciemną barwą i wysoką tanicznością. Ma dużo alkoholu i lubi starzenie. Jego bukiet może rozwijać się przez wiele lat. Główne aromaty to wiśnia, jeżyna, czekolada, rodzynki, zioła, anyż, lukrecja, tytoń, ziemia, truskawka, śliwka, róża, fiołki, smoła, trufle. Dębowe beczki dodają aromatów wanilii, dymu, skóry, cedru, cygar. Wina te najlepiej komponują się z potrawami mięsnymi, łososiem, kurczakiem cacciatore, dojrzałymi, twardymi serami i truflami.

Więcej

Nebbiolo Jest 8 produktów.

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów