Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.

Nowe produkty

Gruner Veltliner

Gruner Veltliner – biały szczep winorośli pochodzący z Austrii. W Austrii jest podstawową odmianą (ok. 30% wszystkich winnic obsadzone jest Gruner Veltlinerem) oraz najważniejszym szczepem eksportowym. Jako Veltlinske Zelene występuje także na Słowacji i w Czechach. Najpopularniejsze i najbardziej cenione Gruner Veltlinery pochodzą z Dolnej Aust...

Gruner Veltliner – biały szczep winorośli pochodzący z Austrii. W Austrii jest podstawową odmianą (ok. 30% wszystkich winnic obsadzone jest Gruner Veltlinerem) oraz najważniejszym szczepem eksportowym. Jako Veltlinske Zelene występuje także na Słowacji i w Czechach. Najpopularniejsze i najbardziej cenione Gruner Veltlinery pochodzą z Dolnej Austrii: Wachau, doliny Dunaju i okolic miasta Krems. Podstawowe smaki w Grunerze to limonka, grejpfrut i cytryna, podbite charakterystycznymi nutami białego pieprzu. To co jest typowe dla tego austriackiego wina to wysoka, soczysta, wręcz eksplodująca w ustach orzeźwiająca kwasowość, a także duża intensywność aromatów. Doskonała alternatywa dla wszystkich miłośników Rieslinga i Sauvignon Blanc! Na stole świetnie współgra z sushi i świeżymi sałatami.

Więcej

Gruner Veltliner Jest 6 produktów.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów