Strona pełni charakter katalogu naszych win z cenami detalicznymi, sklep on-line jest w fazie testów i nie jest jeszcze dostępny.

Nowe produkty

Corvina

Corvina – Corvinie zawdzięczamy istnienie jednego z najsłynniejszych włoskich win, Amarone, którego jest głównym składnikiem. Jest to bardzo stara, czerwona odmiana winorośli pochodząca z Włoch i uprawiana tam prawdopodobnie już od czasów starożytnych. Praktycznie cała światowa uprawa koncentruje się we włoskim regionie Veneto, a zwłaszcza w ape...

Corvina – Corvinie zawdzięczamy istnienie jednego z najsłynniejszych włoskich win, Amarone, którego jest głównym składnikiem. Jest to bardzo stara, czerwona odmiana winorośli pochodząca z Włoch i uprawiana tam prawdopodobnie już od czasów starożytnych. Praktycznie cała światowa uprawa koncentruje się we włoskim regionie Veneto, a zwłaszcza w apelacji Valpolicella, gdzie produkuje się z niej Valpolicellę Classico, bogatsze Ripasso i wspomniane superintensywne Amarone. Poza Valpolicellą używa się jej do produkcji m.in. Bardolino. Corvina daje wino dość lekkie, o wiśniowo-owocowym smaku, ciemnorubinowej barwie i średniowysokiej kwasowości. W wersji podstawowej jest idealnym partnerem klasycznej włoskiej pizzy.

Więcej

Corvina Jest 15 produktów.

Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów